0

مسموميت غذايي در فصل تابستان

 
omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 7483
محل سکونت : تهران

مسموميت غذايي در فصل تابستان

به گفته متخصصان، در فصل تابستان علت 50 تا 70 درصد مراجعات به کلينيک‌هاي داخلي مسموميت‌هاي غذايي است که در 60 تا 70 درصد موارد بيمار نياز به بستري دارد.
دکتر ايرج خسرونيا رييس انجمن متخصصان داخلي ايران در اين باره به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا ) واحد علوم پزشکي ايران، گفت: در فصل تابستان به دليل بالا رفتن درجه حرارت بدن و افزايش مصرف سبزيجات و آب آشاميدني احتمال ابتلا به مسموميت‌هاي غذايي بيش از پيش افزايش مي يابد که اين بيماري علت 50 تا 70 درصد مراجعات به متخصصان داخلي در اين فصل است.

وي در ادامه اظهار داشت: به افراد توصيه مي شود، از مصرف غذاهاي مانده، خريداري و مصرف گوشت چرخ کرده از قصابي‌ها و ماهي مانده در فصل گرما به طور جدي خودداري کنند. چرا که در اين فصل زمينه ابتلا به مسموميت‌هاي غذايي بيش از ساير فصل‌ها است.

دکترخسرونيا به شست و شوي کامل ميوه جاتي که در سطح زمين رشد مي کنند، مانند خربزه، هندوانه، خيار و توت فرنگي قبل از مصرف تاکيد کرد و گفت: از قرار دادن سبزيجات نشسته در داخل يخچال که موجب انتشار آلودگي به ساير مواد غذايي است، خودداري شود. همچنين بانوان خانه دار پس از پاک کردن سبزي حتما دست‌ها را با مواد ضدعفوني کننده شسته، سپس به تهيه غذا اقدام كنند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به بيماري‌هاي زمينه‌اي يا بيماري مزمن و نيز سالمندان، بيش از سايرين مستعد ابتلا به مسموميت غذايي هستند.

پنج شنبه 10 تیر 1389  10:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها