0

50 درصد آلودگي اسهال در كودكان به دليل عدم رعايت بهداشت فردي است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

50 درصد آلودگي اسهال در كودكان به دليل عدم رعايت بهداشت فردي است

زنجان- يك فوق تخصص گوارش اطفال مركز آموزشي درماني تخصصي و فوق تخصصي آيت الله موسوي زنجان، گفت: 50 درصد آلودگي اسهال به دليل عدم رعايت بهداشت فردي در كودكان است.
50 درصد آلودگي اسهال در كودكان به دليل عدم رعايت بهداشت فردي است

دكتر' كامبيز افتخاري' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: در فصل تابستان بيماريهاي مختلف گرمازدگي و اسهال و استفراغ بيش از گذشته در كودكان و اطفال مشاهده مي شود.


وي، با بيان اينكه والدين بايد توجه بيشتري نسبت مسايل بهداشتي فردي از جمله شستن مكرر دستها با مواد شوينده داشته باشند، يادآورشد: آگاهي و شناخت به موقع خانواده ها از انجام درمان هاي به موقع و اوليه مي تواند از گسترش بيشتر بيماري پيشگيري كند.


اين فوق تخصص گوارش اطفال مركز آموزشي درماني تخصصي و فوق تخصصي آيت الله موسوي زنجان، اظهار داشت: بر خلاف تصورات آحاد مختلف مردم استفاده از آبميوه براي درمان استفراغ و اسهال بسيار نامناسب است و اين موضوع به بدتر شدن شرايط فعلي آن منجر مي شود.


وي، با اشاره به اينكه راهكارهايي براي برطرف كردن اسهال و استفراغ كودك از سوي والدين توصيه مي شود، تصريح كرد: استفاده از آب جوشيده سالم، تركيبي از ماست و كته و انواع سوپ فاقد سبزجات و ادويه مي تواند به روند بهبودي بيماري كودك كمك فراواني كند.


افتخاري، خاطر نشان كرد: در موارد حاد اسهال شديد استفاده از محلول هايي با عنوان ' ors' يا سرم خوراكي براي برطرف كردن آب از دسته رفته كودك بسيار توصيه مي شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

پنج شنبه 23 تیر 1390  1:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها