0

الماس چیست؟

 
peyman84
peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم

الماس چیست؟


الماس سنگی است با ظاهر درخشان و دلفریب كه به خاطر طرح، نقش، رنگ و ظاهر زیبایش بر تمامی جواهرات ارجحیت دارد.

در كتب قدیمی از فواید و بركات الماس مطالب زیادی وجود داردمعمولاً الماس بی رنگ است اما انواع دیگر الماس به رنگ های زرد، سبز روشن، زرد مایل به سبز، سیاه مایل به سبز، آبی، خاكستری، سرخ و سیاه نیز موجود است. الماس از كربن خالص تولید می شود و در مقایسه با بقیه سنگ ها هیچ سنگی قابلیت برابری با آن را ندارد.

● تاثیر الماس روی بدن

حكمای یونانی چنین می گویند كه مزاج الماس گرم و خشك بوده و درجه كم آن مزاج سرد و خشك دارد. استفاده تعلیق از آن یعنی به صورت گردنبند تقویت كننده قلب است. در كتاب مخزن الادویه نوشته شده اگر الماس را بر شكم ببندید، ناراحتی و مشكلات دستگاه گوارش را دور كرده و هضم را آسان می كند. همچنین معده را تقویت می كند. اگر بیماران فلج، لقوه، رعشه، جذام، جذر، صرع و كسانی كه بیماری های پوستی دارند، در چشمه معدن الماس غسل كرده، حمام كنند، بیماری های آنها درمان می شود. اگر به شكل مثلث از الماس استفاده شود، بیماری صرع را درمان می كند.

از پودر آن اگر برای دندان ها استفاده شود، دندان ها سفید و براق شده و بسیار محكم و سخت خواهد شد اما هرگز این كار را نكنید چون الماس زهر خطرناكی است و اگر داخل معده شود، آدمی را هلاك می كند. احیانا اگر با چنین مشكلی مواجه شدید، علاج آن استفاده از شیر تازه گاو است تا اینكه بهبود كامل پیدا كرده، سپس از ماهی استفاده كنید. الماس، یبوست های بسیار سخت را درمان می كند و برای زیادی عمر و تندرستی بسیار مفید است.

در كتاب مخزن اكسیر چنین نوشته شده كه استفاده از الماس، بیماری را دور و به جسم آدمی صحت كامل می دهد، ترس و خوف را از آدمی دور می كند. زنانی كه بیماری زنانه دارند، اگر الماس را به زانوی خود ببندند، بیماری از آنها دور می شود.


نور

پنج شنبه 23 تیر 1390  5:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها