0

نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن با شعار كتاب بيداري برگزار مي شود

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن با شعار كتاب بيداري برگزار مي شود

رئيس نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم از برگزاري اين نمايشگاه از ششم مرداد تا چهارم شهريور با شعار «قرآن؛ كتاب بيداري» خبر داد.
به گزارش فارس، نشست خبري نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم، با حضور حجت الاسلام «حميد محمدي» قائم مقام قرآني وزير ارشاد و رئيس نمايشگاه و حجت الاسلام «سيدمهدي تقوي» سرپرست سازمان فعاليت هاي قرآني دانشجويان كشور در محل اين سازمان برگزار شد.
در ابتداي اين نشست، تقوي در سخناني كوتاه، نمايشگاه قرآن را محل عرضه و نمايش هويت فرهنگي جمهوري اسلامي ايران دانست.
در ادامه اين نشست، حجت الاسلام محمدي به تبيين ويژگي هاي نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم تهران پرداخت و گفت: اين نمايشگاه محل عرضه فعاليت هاي مختلف قرآني در طول سال است و اگر بخواهيم تحليلي از دستاوردهاي قرآني كشور داشته باشيم، مي توانيم به اين نمايشگاه استناد كنيم. رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت هاي قرآني كشور با برشمردن كاركردهاي ديگر نمايشگاه قرآن گفت: معتقديم بازديدكنندگان نمايشگاه بايد پس از حضور در نمايشگاه تا حدودي رفتار و كردارشان به سمت قرآن كريم متمايل شده باشد و تحول خارجي آنان مشهود باشد.
محمدي درباره شعار نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم افزود: در نمايشگاه امسال به مقوله بيداري اسلامي نگاه ويژه اي داريم، ضمن اينكه بيداري اسلامي اوليه در خود مخاطبان و با كمك قرآن در افراد شكل مي گيرد. از اين رو شعار نمايشگاه را «قرآن؛ كتاب بيداري» تعيين كرديم.
وي افزود: با توجه به اهميت اين موضوع، نخستين غرفه اي كه بازديدكنندگان از نمايشگاه وارد آن مي شوند؛ غرفه «بيداري اسلامي» است و كنار آن نيز غرفه «دشمن شناسي» قرار دارد. اين غرفه ها بالاي پله هاي ورودي شبستان قرار دارد. رئيس نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم در بخش ديگري از سخنان خود به «تولي» و «تبري» از فروعات دين اشاره كرد و گفت:در بحث «تولي» يعني محبت و دوست داشتن اهل بيت عليهم السلام مشكلي نداريم اما در تبري و مخاصمه فكري و روحي با جريانات معاند اسلام عملكرد مطلوبي نداريم. وي با بيان اينكه بخش بسيار ويژه اي در فضاي خارج از نمايشگاه در رابطه با ولايت فقيه در نظر گرفته شده است، گفت: اين بخش، بسيار ويژه طراحي شده است، به گونه اي كه در هر ساعت حداكثر 50 نفر مي توانند از آن بازديد كنند.
حجت الاسلام محمدي در بخش ديگري از سخنان خود به بخش هاي مختلف نمايشگاه اشاره كرد و گفت: يكي از نقاط قوت نمايشگاه امسال، بخش دانشگاهي است كه 72 غرفه و برگزاري 86 نشست را شامل خواهد شد.
رئيس نوزدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم افزود: گرايش هنري نمايشگاه به شدت ارتقاء يافته است و نگاه ويژه اي به هنر ديني در نمايشگاه امسال داريم.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

پنج شنبه 23 تیر 1390  12:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها