0

ظرفيت جذب دانشجوي دكترا در كشور به 10هزار نفر افزايش يافت

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

ظرفيت جذب دانشجوي دكترا در كشور به 10هزار نفر افزايش يافت

با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، ظرفيت پذيرش دانشجو در دوره دكترا از 5600نفر به 10هزار نفر افزايش يافت.
محمود احمدي نژاد عصر سه شنبه در جلسه فوق العاده شوراي عالي انقلاب فرهنگي پس از ارائه گزارشي درباره آزمون دوره دكترا- كه امسال براي اولين بار به صورت نيمه متمركز برگزار شده بود- و بحث و تبادل نظر درباره آن براي رفع اشكالات، خواستار افزايش ظرفيت پذيرش دانشجويان دوره دكترا شد و اعضاي شورا نيز اين پيشنهاد را تصويب كردند.
بنابراين مصوبه كه قرار است از امسال اجرا شود، 14هزار و500داوطلب دوره دكترا كه پس از آزمون فراگير براي مصاحبه به دانشگاه هاي كشور معرفي شده بودند به 20 هزار نفر افزايش يافته و ظرفيت نهايي پذيرش دانشگاه ها نيز براي امسال 10 هزار نفر تعيين شد و نيز مقرر شد پذيرفته شدگان آزمون عمومي كه در حال حاضر به پنج دانشگاه مرتبط با انتخاب تحصيلي خود معرفي شده اند به تعداد بيشتري از دانشگاه ها معرفي شوند تا امكان پذيرش براي هر داوطلب افزايش يابد.
همچنين در اين جلسه مقرر شد كه ظرفيت پذيرش دانشجوي دوره دكترا در دانشگاه هاي كشور از بين استعدادهاي درخشان جداي از افزايش سهميه مصوب شده حفظ شود.
رئيس جمهور در اين جلسه با اشاره به اينكه تراكم جمعيتي آزمون هاي تحصيلات دانشگاهي از دوره كارشناسي به دوره كارشناسي ارشد انتقال يافته و در حال انتقال به آزمون دوره دكترا نيز هست، گفت: بايد از حالا به فكر چاره اي براي افزايش شتابان داوطلبان تحصيل در دوره دكترا بود و امكانات و بسترهاي لازم براي شكوفايي استعداد جوانان كشور را در داخل فراهم كرد.
احمدي نژاد تعدادي از ايراداتي را كه كارشناسان و برخي از روسا و اساتيد دانشگاه ها به برگزاري آزمون نيمه متمركز دوره دكترا وارد كردند، صحيح دانست و اظهار كرد: قطعا نمي توان روشي را اعمال كرد كه هيچ اشكال و ضعفي نداشته باشد اما اين طرح با هدف ارتقاي كيفيت پذيرش دانشجو در دوره دكترا طراحي و اجرا شده و لازم است آقاي دكتر دانشجو و همكارانشان در رفع ضعف ها و ايرادات احتمالي آن تلاش كنند و با پيشنهادي كه تصويب شد برخي اشكالات را همين امسال رفع كرده و اشكالات باقيمانده را نيز براي سال تحصيلي آينده مرتفع كنند.
رئيس جمهور تصريح كرد: براي فراهم كردن امكانات مادي و هزينه هاي افزايش پذيرش دانشجو در دوره دكترا حتما مساله در جلسه هيات دولت مطرح شده و تدابير لازم اتخاذ خواهد شد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

پنج شنبه 23 تیر 1390  12:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها