0

هراس واشنگتن از قدرت گرفتن شيعيان

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

هراس واشنگتن از قدرت گرفتن شيعيان

آمريكا ناوگان پنجم خود را از بحرين خارج مي كند

آمريكا از ترس قدرت گرفتن شيعيان در بحرين اعلام كرد كه ناوگان پنجم نيروي دريايي خود را از اين كشور خارج خواهد كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه آمريكايي «ورلد تريبيون»، يكي از مقامات وابسته به خاندان آل خليفه بدون اشاره به قدرت گرفتن شيعيان اعلام كرد كه واشنگتن آل خليفه را تهديد كرده كه در صورت ادامه درگيري ها در بحرين و ناآرام بودن اوضاع ناوگان پنجم نيروي دريايي خود را از اين كشور خارج خواهد كرد.منابع آگاه در بحرين اظهار داشتند تداوم تظاهرات مردمي در بحرين و افزايش فشارها براي جلوگيري از دخالت كشورهاي بيگانه در امور داخلي اين كشور باعث شده كه مقامات آمريكايي احساس خطر كنند و ترجيح بدهند كه ناوگان دريايي خود را در كشور ديگر مستقر سازند.
ناوگان پنجم نيروي دريايي آمريكا از 40 سال پيش در بحرين مستقر است و به عنوان مركز عمليات نيروي دريايي آمريكا در منطقه خليج فارس به شمار مي آيد.
انقلابيون بحرين در تظاهرات خود همواره دخالت كشورهاي بيگانه در كشورشان را محكوم كرده اند و خواستار انتقال پايگاه دريايي آمريكا به خارج از كشور شده اند.
از سوي ديگر، سخنگوي كميته همبستگي رسانه اي انقلاب 14 فوريه تاكيد كرد، خواسته اصلي مردم سرنگوني رژيم آل خليفه است و تا اين خواسته محقق نشود به پاي ميز مذاكره نخواهند رفت.
نماينده فراكسيون مستعفي وفاق در مجلس بحرين نيز گفت، مردم بحرين خواستار دولتي منتخب هستند چرا كه در سايه چنين دولتي مي توان انتظار امنيت و ثبات در كشور را داشت.
گفتني است جلسه گفت وگوي ملي بحرين كه از روز جمعه آغاز شده است روز گذشته به دليل توهين نماينده پارلمان بحرين به شيعيان به جنجال كشيده شد. برخي از نمايندگان مخالفان كه در جلسه حضور داشتند به توهين نماينده آل خليفه پاسخ دادند كه به نزاع لفظي منجر شد و مخالفان جلسه را ترك كردند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

چهارشنبه 22 تیر 1390  11:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها