0

دندان هايتان را با اين ميوه ها سفيد كنيد

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

دندان هايتان را با اين ميوه ها سفيد كنيد

اكثر ما وقتي تبليغات تلويزيوني و مجلات را در مورد روش هاي سفيدكردن دندانها مي بينيم به فكر مي افتيم كه دراين زمينه اقدامي بكنيم و در نتيجه لبخندي زيبا داشته باشيم اما گاهي نگران اثرات سوء اين روش ها هستيم.
در اينجا چند روش طبيعي و غيرشيميايي براي سفيدكردن دندان ها به شما ارائه مي كنيم كه در عين حال اين گونه اثرات سوء را نيز ندارند. اين روشها عبارتنداز:
- خوردن كرفس و سيب: اين دو خوردني حاوي سلولزهاي رشته اي هستند كه مانند يك مسواك طبيعي مي توانند به آرامي و بدون ضرر، دندانها را تميز و سفيد كنند. اين خوردني ها اثر رنگدانه هاي ناشي از مواد غذايي را از روي دندانها پاك مي كنند.
- استفاده از پراكسيدهيدروژن (يا آب اكسيژنه): اين ماده كاملا طبيعي و غيرسمي كه تركيبي از مولكول هاي اكسيژن و آب است مي تواند به شيوه اي بي خطر دندانها را پاكسازي كند و براي بهداشت و سلامت كلي دندانها نيز مفيد است. روش استفاده از آب اكسيژنه اين است كه پودر 3 درصد آن را در آب شير به مقياس 50-50 حل كرده و هر شب قبل از خواب دندان هايتان را با اين محلول بشوييد. پس از چند هفته متوجه خواهيدشد كه دندانهايتان سفيدتر و روشن تر شده اند.
- توت فرنگي بخوريد: اين ميوه خوشمزه و پرطرفدار تابستاني به دليل اينكه حاوي ماده اي موسوم به اسيدماليك است درسفيدكردن دندانها نقش موثري دارد. براي بهره مندشدن بيشتر از اين خاصيت توت فرنگي هفته اي يك بار دستورالعمل زير را انجام دهيد: ابتدا يك عدد توت فرنگي را با يك قاشق غذاخوري جوش شيرين تركيب كنيد تا يك خمير قرمزرنگ حاصل شود. اين خمير را روي مسواك قرار داده و آن را به مدت5 دقيقه روي دندانهايتان بگذاريد.
- براي جلوگيري از پوسيدگي دندانها پس از 5 دقيقه با يك مسواك استاندارد، دندانهايتان را بشوييد تا هرگونه قند طبيعي از روي دندانهايتان پاك شود.
- استفاده از پوست پرتقال و برگ هاي درخت برگ بو: اين دو سفيدكننده طبيعي دندانها كه غيرمعمول تر از بقيه موارد هستند مي توانند رسوبات روي دندانها را تا حد زيادي برطرف كرده و دندانها را درخشان تر كنند. شما مي توانيد به نوبت هريك از آنها را به طور خشك يا به صورت پودر تركيبي با يكديگر روي دندانها بگذاريد.
- وبالاخره مي توانيد از جوش شيرين استفاده كنيد: براي اين منظور مي توانيد 6 قاشق غذاخوري جوش شيرين را با 3/1 قاشق غذاخوري نمك، 4 قاشق چايخوري گليسيرين و 15قطره روغن نعنا با ديگر روغن هاي گياهي تازه كننده با زدن تركيب كنيد اين تركيب را به مقادير كم هروقت كه مي خواهيد دندانهايتان سفيدتر شوند روي آنها بگذاريد و بعد از مدتي دهانتان را بشوييد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

چهارشنبه 22 تیر 1390  11:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها