0

رئيس آب و فاضلاب شهري خلخال خبر داد: افزايش بهره‌مندي از انشعاب فاضلاب‌

 
alizare1
alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد

رئيس آب و فاضلاب شهري خلخال خبر داد: افزايش بهره‌مندي از انشعاب فاضلاب‌

رئيس آب و فاضلاب شهري خلخال خبر داد:
افزايش بهره‌مندي از انشعاب فاضلاب‌

خبرگزاري فارس: رئيس آب و فاضلاب شهري خلخال گفت: بهره‌مندي از انشعاب فاضلاب از سوي اهالي خلخال از 45 درصد به 70 درصد مي‌رسد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، ولي‌الله سليمي ظهر امروز در جلسه بررسي مشكلات آب شهري و روستايي خلخال اظهار داشت: در كنار اين اولويت توسعه شبكه فاضلاب به طول 15 كيلومتر با اعتبار بالغ بر يك ميليارد تومان در حال اجرا است كه از جمله آن مي‌توان به مناطق شهرك كاشاني، اسلام‌آباد، 17 شهريور اشاره كرد.


وي در ادامه از اصلاح شبكه آب خيابان طالقاني شهر خلخال خبر داد و گفت: شبكه آبرساني اين خيابان با قدمتي 45 ساله بر اثر مرو زمان قديمي و فرسوده شده و نيازمند اصلاح و استاندارد‌سازي است.


اين مسئول مسير مورد نياز براي اصلاح را اول ميدان معلم تا بازار ابوذر غفاري اعلام كرد و بيان داشت:‌ طول اين شبكه 800 متر است و در حال حاضر جوابگوي فشار موجود و استاندارد لازم نيست.


سليمي تصريح كرد: با توجه به سازگار نبودن شبكه ياد شده با استانداردهاي روز و مورد نياز شاهد برخي از اتفاقات هستيم كه اين امر مشكلاتي را از قبيل قطعي آب، افت فشار و تخريب آسفالت معابر به دنبال داشته است.


رئيس اداره آب و فاضلاب شهري خلخال اظهار داشت: ضرورت دارد با تخصيص اعتبارات مورد نياز در سال جاري نسبت به اصلاح شبكه و رفع مشكلات به صورت دايمي اقدام شود.


رئيس آب و فاضلاب شهري خلخال گفت: ‌در سال 90 و در راستاي توسعه شبكه استاندارد‌سازي و اصلاح شبكه‌هاي قديمي و مشكل‌ساز و همچنين استاندارد كردن انشعابات قديمي شهر خلخال اقداماتي انجام مي‌شود.


سليمي در مورد آخرين وضعيت تعداد انشعابات آب و فاضلاب خلخال نيز بيان داشت: هم‌اكنون 12 هزار و 800 فقره انشعاب آب و 5 هزار و 800 فقره انشعاب فاضلاب در حال بهره‌برداري است.


اين مسئول در مورد طرح انشعاب فاضلاب شهرك‌هاي اسلام‌آباد و كاشاني نيز تصريح كرد:‌ به دليل امكان نداشتن حفر چاه‌هاي جذبي در اين مناطق براي دفع فاضلاب خانگي و جلوگيري از آلودگي آب‌هاي زيرزميني اولويت ما شبكه‌گذاري ما در اين مناطق است.


رئيس آب و فاضلاب شهري خلخال با انتقاد از لاي‌روبي نشدن رودخانه سيد ‌دانيال از انشعابات هرو‌چاي و نورعلي‌چاي خلخال عنوان داشت: رودخانه‌اي كه از مسير روستاي خانقاه‌سادات به سمت شهر خلخال وارد مي‌شود همواره مورد تعرض عده‌اي از مصالح‌فروشان ساختماني است به طوريكه مسير رودخانه و بستر آن با مصالح ساختماني و نخاله‌هاي شهري پر شده و مسير رودخانه انحراف پيدا مي‌كند.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين جلسه رئيس آب و فاضلاب روستايي خلخال نيز اظهار داشت: پروژه آبرساني طهارن‌دشت از سال 88 آغاز شده كه خط انتقال آب از چاه اصلي به روستا 4.5 كيلومتر بوده و پيشرفت فيزيكي اين پروژه نيز 60 درصد است.


سيدافخم مغيمي افزود: تاكنون 140 ميليون تومان براي اين پروژه هزينه شده و تا پايان شهريور آماده بهره‌برداري خواهد شد و در فاز‌هاي بعدي منبع شاب و شبكه آن اجرايي مي‌شود.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، فرماندار خلخال نيز در اين جلسه با تاكيد بر عمليات اجرايي ايستگاه‌هاي پمپاژ روستاي طهارن‌دشت تا پايان شهريور ماه خواستار تسريع در كار خط انتقال آب و انشعاب روستاييان شد.


ذبيح‌الله عبداللهي خاطرنشان كرد: ‌اين روستا از توابع شاهرود خلخال است كه با 45 خانوار در 60 كيلومتري خلخال واقع شده و مهم‌ترين مشكل اهالي كمبود آب شرب و كشاورزي است.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

چهارشنبه 22 تیر 1390  4:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها