0

يك داستان مهدوي در نمايشگاه طليعه‌ي ظهور عرضه شد

 
peyman84
peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم

يك داستان مهدوي در نمايشگاه طليعه‌ي ظهور عرضه شد

کتاب "313>666" توسط پيام شهابي با موضوع مهدويت و در قالب ادبيات تخيلي نگاشته شده و در غرفه مؤسسه آينده روشن به نمايش گذاشته شده است.

 

 

 

نويسنده اين اثر در مقدمه آن آورده است: ضرورت پرداختن به هنر در مذهب، امري اجتناب‌ناپذير است و هنر تنها زبان شناخته‌شده است که مي‌تواند با انسان‌ها از هر مليت، نژاد و رنگ ارتباط برقرار کرده و به درک مفاهيم و مطالب علمي کمک کند. در سيره و عمل معصومين (ع) نيز نمونه‌هاي استفاده از قدرت افسون‌گر و معجزه‌آساي هنر به چشم مي‌خورد و وجود احاديث بسيار درباره زيبايي، اهميت اين امر را به ما نشان مي‌دهد.

 

 

او نوشته است: پرواضح‌ترين مصداق استفاده از اين زبان در قرآن، ذکر انواع حکايات و سرگذشت اشخاص گوناگون در قالب داستان‌هاي تمثيلي با بياني شيوا و سازنده است.

 

 

 

او همچنين اضافه كرده است: اکنون موضوع مهدويت در حوزه ادبيات، با بي‌اعتنايي روبه‌روست؛ به گونه‌اي که آثار انگشت‌شماري در اين زمينه وجود دارد و اين يکي از خلأهاي فرهنگي تبليغي به شمار مي‌رود. "313>666" را مي‌توان از آن جهت که در فضايي تخيلي انجام مي‌گيرد و مکان، زمان و شخصيت آن خارج از ابعاد انساني است، قصه ناميد نه رمان؛ چه آن‌که فرق اساسي قصه و رمان در همين اصول کلي است.

نور

چهارشنبه 22 تیر 1390  6:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها