0

آب گوشت عامل ترک خوردن لبها!

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9109
محل سکونت : رفسنجان

آب گوشت عامل ترک خوردن لبها!

عوامل مختلفی می تواند موجب ترک خوردن لبها شود. آب گوشت به علت داشتن (ph) اسیدی نیز یکی از این علل است.یکی از دلایلی که باعث خشکی لب ها می شود،گرفتن رژیم های سخت غذایی است که در اثر بیماری های کلیوی،قلبی و گوارشی بیمارموظف به رعایت آنها است؛ یا رژیم های لاغری که بدون هماهنگی با پزشک متخصص تغذیه گرفته می شود. به عبارت دیگر سو ء تغذیه عملی برای خشکی لبها می باشد.
بیماری های پوستی و رعایت نکردن بهداشت لب ها یکی دیگر از دلایل خشک شدن لب ها می باشد، بیماری هایی چون پسوریازیس، اگزما ،درماتیت سبوئیک شایع ترین بیماری هایی هستد که خشکی لب ها را سبب می شوند.
عاداتی چون گاز گرفتن لب ها،خیس کردن آن ها با زبان ، استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد و یا خیس شدن آنها با میوه ها و غذاها میتواند لب ها را به خشکی دچار کند.
بعضی از مواد غذایی به دلیل داشتن ph اسیدی مانند آبگوشت،میوه های آب دار و آش باعث خشکی لب ها می شوند؛ لذا لازم است بعد از صرف این مواد غذایی لب ها را با آب سالم بشویید که باعث حساسیت لب ها نشود.
آب و هوای خشک ویا تماس مکرر با نور آفتاب یکی دیگر از علل خشکی لب ها است که با استفاده از کرم های ضد آفتاب می توان از آن جلوگیری کرد.

سه شنبه 21 تیر 1390  10:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها