0

مسابقات شناي قهرماني جهان در سايه دوپينگ

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

مسابقات شناي قهرماني جهان در سايه دوپينگ

تهران - مسابقات شناي قهرماني جهان در حالي از شنبه آينده در شانگهاي آغاز مي شود كه رسوايي دوپينگ از اكنون بر آن سايه افكنده است.
مسابقات شناي قهرماني جهان در سايه دوپينگ

به گزارش ايرنا، در اين رقابت ها كه از شنبه آينده به مدت 16 روز در شنا، شيرجه و واترپولو آغاز مي شود، 'مايكل فلپس' آمريكايي هم شركت دارد اما آنچه توجه رسانه ها را به خود جلب كرده، دوپينگ 'سزار سيلو' برزيلي است.


مسوولان برزيلي به ركوردار جهان و قهرمان شناي 50 متر المپيك فقط اخطار داده اند اما مقامات فدراسيون جهاني نسبت به اين اخطار واكنش نشان دادند و از دادگاه داوري ورزشي درخواست كرده اند، هر چه سريعتر حكم وي را صادر كند.


سيليو 24 ساله علت مثبت اعلام شدن نتيجه آزمايش خود را استفاده از غذاي آلوده به مواد غير مجاز اعلام كرده است.


دست اندركاران فدراسيون جهاني شنا دغدغه ديگري هم دارند و آن پاك كردن رسوايي استفاده از لباس هاي پيشرفته اي از جنس 'پلي يورتن' است كه شناگران با استفاده از آن ها ركوردهاي فوق سريعي را رقم زدند. اين ركوردها از سال گذشته كه استفاده از لباس هاي مذكور ممنوع شده، دست نخورده باقي مانده اند.


دو سال پيش در مسابقات رم به دليل استفاده از اين لباس ها 43 ركورد جديد شكسته شد كه اعتبار مسابقات شنا را به شدت زير سؤال برد.


اما در شانگهاي انتظار مي رود ركوردهاي اندكي جا به جا شوند.


'جان لانگ' از مجله جهاني شنا در اين باره گفت: مسابقات جهاني 2009 با برجاي گذاشتن حدود 40 ركوردي كه شكسته شد، مسخره بود.هيچكدام از آنها درست نبود ولي ما ادامه داديم و شنا با تلاش هاي فراوان به جايي رسيد كه امروز قرار دارد.


فلپس 26 ساله در مسابقات رم بدون اينكه از لباس هاي پيشرفته استفاده كند 5 مدال طلا به دست آورد. وي اكنون با آغاز شمارش معكوس بازي هاي المپيك 2012 لندن قصد دارد با شركت در هشت ماده خود را آماده كند.


اين پديده شناي جهان گرچه در بازي هاي پكن 8 مدال طلا به دست آورد اما در فصل اخير عملكرد چندان موفقي نداشته است. وي در مسابقاتي كه در ماه مه برگزار شد در 200 متر ششم شد.


چين در مسابقات رم سوم شد اما اين بار به عنوان ميزبان قصد دارد نهايت تلاش خود را براي كسب عنوان قهرماني انجام دهد.


در مسابقات شانگهاي انتظار مي رود چين پرچمدار مسابقات شيرجه و روسيه پيشتاز رقابت هاي شناي موزون باشد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 21 تیر 1390  6:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها