0

آمريكا و فرانسه به فينال فرانكفورت چشم‌ دوخته‌اند

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

آمريكا و فرانسه به فينال فرانكفورت چشم‌ دوخته‌اند

خبرگزاري فارس: تيم‌هاي ملي فوتبال زنان فرانسه و آمريكا براي راهيابي به فينال مسابقات جام‌جهاني در فرانكفورت فردا شب به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» و به نقل از سايت فيفا، تيم‌هاي ملي فوتبال زنان آمريكا و فرانسه براي رسيدن به جمع 4 تيم برتر رقابت‌هاي جام‌جهاني فوتبال زنان آلمان 2011 با نمايش بازي‌هاي قوي و تماشايي در مرحله يك‌چهارم نهايي هواداران را به هيجان آوردند. دو تيم با كمك ضربات پنالتي مقابل انگليس و برزيل توانستد نام خود را در ميان 4 تيم برتر ثبت كنند. فرانسه و آمريكا پس از مسابقات مهيج مرحله يك‌چهارم، با شيوه‌هاي بازي متفاوت براي رسيدن به فينال در فرانكفورت يك مانع ديگر پيش رو دارند.
اين بازي فردا شب ساعت 18 به وقت محلي در ورزشگاه شهر مونشن گلادباخ برگزار خواهد شد.

تيم ملي فوتبال فرانسه پس از مشاهده حذف برزيل توسط آمريكا، اين تيم را تهديدي جدي براي فيناليست شدن خود ديد.
آمار و تاريخ به سود فرانسه نيست، اين تيم در 13 رويارويي با آمريكا يازده شكست داشته است. نماينده اروپا در آوريل 1990 در يك بازي دوستانه در بلغارستان براي آخرين بار آمريكا را شكست داد. آخرين تساوي دو تيم به ژانويه 2006 در گوانگجو چين بر‌مي‌گردد.
آمريكا بار ديگر با راهيابي به جمع 8 تيم برتر ركورد راهيابي به نيمه‌نهايي در تمام ادوار مسابقات جام‌جهاني را حفظ كرد. آمريكا در 5 دوره قبلي جام‌جهاني، دوبار در سال 1991 چين و 1999 در خانه توانسته است به فينال صعود كند و در هر دو بار تاج قهرماني را بر سر نهاد. اين تيم در سه دوره ديگر توانست مدال برنز مسابقات را كسب كند.

تيم ملي آمريكا از روش حمله مستقيم، توپ‌هاي بلند و فيزيك بدني بازيكنانش سود مي‌برد؛ در حالي كه فرانسه ميانه ميدان را در اختيار مي‌گيرد و از پاسكاري كوتاه و دوندگي بازيكنانش استفاده مي‌كند.
تعداد شوت‌هاي درون چارچوب دو تيم فرانسه و آمريكا تا اين مرحله از مسابقات 34 عدد بوده است كه بيشترين تعداد در ميان 16 تيم شركت كننده در اين مسابقات را به خود اختصاص داده‌اند. اين دو تيم همچنان دارنده ركورد بيشترين تعداد شوت هستند، فرانسه 80 و آمريكا 76 شوت را به نام خود ثبت كرده‌اند. تيم ملي آمريكا توانسته است 93 گل در مسابقات جام‌جهاني به ثمر برساند و آلمان با فاصله كمي در تعقيب اين تيم است.

برونو بيني، سرمربي تيم ملي فوتبال زنان فرانسه در خصوص اين بازي گفت: ما از اين مزيت نسبت به آمريكا برخورداريم كه با اين ورزشگاه آشنايي داريم. زمان بيشتري براي تجديد قوا داشتيم، مگر اينكه آنها ماشيني اختراع كرده باشند كه كاري بهتر از خوابيدن و استراحت كردن براي تجديد قواي بازيكنان انجام دهد. يكي ديگر از مزيت‌هاي ما كار كردن بر روي تاكتيك‌ها و مالكيت توپ است. ما تمرينات خاصي در اين زمينه‌ها انجام داده‌ايم.

مگان راپينو، هافبك تيم ملي زنان آمريكا نيز در اين باره گفت: ما احساس خوبي داريم. از اعتماد به نفس بالايي برخورداريم. فرانسه تيم بسيار خوبي است. آنها نمايش خوبي مقابل انگليس داشتند و با حفظ توپ و بازي مهيج اين تيم را از گردونه مسابقات حذف كردند. فكر مي‌كنم بازي زيبايي مقابل اين تيم داشته باشيم.
انتهاي پيام/خ

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 21 تیر 1390  6:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها