0

چطور بدون رژیم غذایی می توان سریع لاغر شد؟

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9109
محل سکونت : رفسنجان

چطور بدون رژیم غذایی می توان سریع لاغر شد؟

آگاهی از نقش متابولیسم در کاهش وزن دارای اهمیت است. متابولیسم صحیح یعنی چربی یا میزان کالری ای که بدن برای کسب انرژی می سوزاند. هرچه متابولیسم بیشتر شود، کالری بیشتری در طول روز سوزانده می شود.
راه های زیادی برای افزایش طبیعی متابولیسم و در نتیجه سوزاندن چربی وجود دارد. بدون گرسنگی و نیاز به رژیم های طاقت فرسا با روش های زیر سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید:
1- اگر می خواهید بدون گرفتن رژیم، چربی بسوزانید، ورزش را فراموش نکنید. این به معنی انجام تمرین های سخت و سوزاندن چربی آن طور که فکر می کنید، نیست. فقط کافیست 3 یا 4 بار در هفته 30 دقیقه پیاده روی کنید. ضمن آن که در طول پیاده روی چربی می سوزانید، این عمل حتی 3-2 ساعت بعد، متابولیسم بدن شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
2- خوردن صبحانه: صرف نظر کردن از صبحانه متابولیسم بدن را کاهش می دهد و باعث حفظ ذخایر چربی می شود. خوردن یک صبحانه سالم متابولیسم را تحریک کرده و باعث می شود روز به طور صحیح شروع شود. 3- نوشیدن 8 لیوان آب در طول روز را فراموش نکنید. آب برای تمام فعالیت های بدن از جمله متابولیسم ضروریست. سعی کنید به طور منظم در طول روز 2 لیتر آب بنوشید. 4- تعداد دفعات غذای خود را افزایش و حجم آن را در طول روز کاهش دهید.
در طی روز کم کم غذا بخورید. مجبور نیستید برای سریع لاغر شدن رژیم بگیرید اما تغییر الگوی خوردن مهم است. به جای سه وعده غذا در روز 6-5 وعده غذا بخورید. این کار به تحریک متابولیسم بدنتان کمک می کند و مانع از ذخیره چربی اضافه حاصل از حجم زیاد غذا می شود.
5- سه ساعت قبل از خواب چیزی نخورید. هنگام خواب سوخت وساز پایین است، اگر درست قبل از خواب شام بخورید، کالری آهسته تر سوزانده می شود و به احتمال زیاد به صورت چربی در بدن ذخیره می شود. اگر بتوانید قبل از خواب بیشتر کالری حاصل از شام را بسوزانید، بدن شما در طول شب از ذخایر چربی استفاده می کند و چربی ها را می سوزاند. 6 - از مکمل های غذایی و ویتامین b12 استفاده کنید. ویتامین b12 انرژی طبیعی ای است که به افزایش متابولسیم بدن کمک می کند و در پروتئین هایی مانند گوشت، ماهی و فرآورده های شیر موجود است. چون این ویتامین در سبزیجات نیست، اگر گیاهخوار هستید از مکمل غذایی آن استفاده کنید. گنجاندن این ویتامین در صبحانه به سوختن چربی در طول روز کمک می کند.

سه شنبه 21 تیر 1390  12:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها