0

رژیم های لاغری خودسرانه نگیرید

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9109
محل سکونت : رفسنجان

رژیم های لاغری خودسرانه نگیرید

رژیم های لاغری خودسرانه موجب سوخته شدن پروتئین در بدن شده و دردهای عضلانی را به دنبال دارند.
برلیانت بزرگهر مشاور تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: دردهای عضلانی دلایل مختلفی دارند.
وی گفت: ناراحتی های مفاصل از جلمه رماتیسم های مفصلی، پوکی استخوان و نرمی استخوان موجب بروز دردهای عضلانی می شوند.
بزرگمهر با بیان اینکه تغذیه نادرست نیز موجب بروز دردهای عضلانی می شود، تصریح کرد: کمبود برخی از مواد مغذی موجب ایجاد ضعف عضلات می شوند.
وی با بیان اینکه ضعف و عدم استحکام عضلات موجب بروز دردهای عضلات می شود، اظهار داشت: برخی اوقات دردهای عضلانی ناشی از کمبود پروتئین در استفاده از رژیم های غذایی نادرست است.
این مشاور تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی پروتئین در بدنش رشد ترمیم سلول های فرسوده، استحکام و تقویت عضلات است، گفت: رژیم های لاغری خودسرانه موجب سوخت پروتئین دربدن شده و تولید انرژی را به دنبال دارد که این امر موجب می شود تا پروتئین وظیفه اصلی خود را در بدن انجام ندهد.
بزرگمهر تصریح کرد: کمبود برخی ویتامین ها از جمله ویتامین b1 موجب بروز دردهای عصبی شده که این دردهای عصبی دردهای عضلانی را به دنبال دارد.
*انقباض عضلانی از عوامل مهم درد عضلات است
بزرگمهر در ادامه افزود: منیزیم یک ماده معدنی است که با پروتئین ارتباط بسیار نزدیکی دارد و در سنتز پروتئین ها و فعال کردن اسیدهای آمینه نیز موثر است.
وی با بیان اینکه منیزیم موجب انبساط و شل شدن عضلات می شود، گفت: منیزیم یک فاکتور غذایی است که موجب انبساط عضلات شده و کمبود این ماده غذایی انقباض عضلات را به دنبال دارد.
بزرگمهر تصریح کرد: منیزیم در مواد غذایی از جمله مغز دانه ها، حبوبات، غلات با سبوس و سبزیجات وجود دارد؛ بنابراین افرادی که مواد غذایی گیاهی جایگاه بسیار مهمی در تغذیه آنها دارد کمتر به دردهای عضلانی مبتلا می شوند.

سه شنبه 21 تیر 1390  12:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها