0

جزييات شركت در آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

جزييات شركت در آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی

با اعلام نحوه شركت در آزمون دانشنامه تخصصي
دبير شوراي آموزش پزشكي خبر داد:
آغاز ثبت‌نام در آزمون از 8 مرداد   


دبير شوراي آموزش پزشكي و تخصصي وزارت بهداشت با اشاره به نحوه شركت در پنجاه و هشتمين دوره آزمون دانشنامه تخصصي، از آغاز ثبت‌نام داوطلبان در اين آزمون از 8 مرداد ماه خبر داد.

دكتر سيد امير محسن ضيايي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه كليه داوطلبان واجد شرايط مي‌توانند از 8 تا 26 مرداد ماه به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي محل تحصيل دوره تخصصي مراجعه و با رعايت مفاد دستورالعمل ثبت‌نام كنند، در مورد زمان برگزاري اين آزمون، گفت: پنجاه و هشتمين دوره آزمون كتبي دانشنامه در كليه رشته‌هاي تخصصي 24 شهريور ماه در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به برگزاري آزمون شفاهي دانشنامه تخصصي از 26 تا 27 شهريور ماه، تصريح كرد: كارت ورود به جلسه آزمون كتبي و شفاهي دانشنامه تخصصي در روزهاي22 و 23 شهريور ماه توزيع مي‌شود.

جزييات شركت در آزمون دانشنامه تخصصي

ضيايي افزود: كليه دستياراني كه حداكثر تا پايان آبان ماه سالجاري دوره دستياري آنان به اتمام مي‌رسد و موفق به كسب قبولي در آزمون گواهينامه مرداد ماه 1390 شده‌اند، به صورت مشروط مجاز به شركت در آزمون كتبي دانشنامه تخصصي شناخته مي‌شوند.

وي با تاكيد بر اينكه كليه دستياراني كه به صورت مشروط در آزمون دانشنامه تخصصي شركت مي‌كنند، بايد باقيمانده دوره تحصيلي خود را در مراكز آموزش مربوط گذرانده و گواهي لازم مبني بر اتمام دوره تحصيلي خود را ارائه كنند، خاطرنشان كرد: افرادي كه به آزمون گواهينامه تخصصي معرفي نشده و يا شركت نكرده‌اند، مردود آزمون گواهينامه تخصصي شناخته شده و به همراه ساير مردودين آزمون گواهينامه تخصصي، مجاز به شركت در آزمون دانشنامه تخصصي شناخته نمي‌شوند.

دبير شوراي آموزش پزشكي وزارت بهداشت با بيان اينكه آزمون دانشنامه تخصصي در دو قسمت كتبي و شفاهي برگزار مي‌شود، اظهار كرد: حد نصاب نمره قبولي جهت كسب مدرك دانشنامه تخصصي 70 درصد كل نمره آزمون كتبي و 70 درصد كل نمره آزمون شفاهي خواهد بود.

وي افزود: افرادي كه موفق به كسب 70 درصد از نمره كل آزمون كتبي مي‌شوند و نمره 105 از نمره كل 150 را كسب مي‌كنند به عنوان قبول شده آزمون كتبي دانشنامه تخصصي محسوب شده و مجاز به شركت در آزمون شفاهي دانشنامه تخصصي خواهند بود.

ضيايي با تاكيد بر اينكه تعداد دفعات شركت در مرحله كتبي آزمون دانشنامه تخصصي داراي محدوديت نيست، خاطرنشان كرد: كليه داوطلباني كه در اين دوره موفق به كسب حد نصاب قبولي آزمون كتبي دانشنامه تخصصي شده‌اند و نيز كليه افرادي كه در آزمون كتبي دانشنامه تخصصي دوره‌هاي گذشته قبول شده‌اند، چنانچه بيش از 5 سال از قبولي آزمون كتبي آنان سپري نشده باشد مي‌توانند با رعايت كامل مفاد اين دستور العمل در آزمون شفاهي دانشنامه تخصصي كه به صورت OSCE برگزار مي‌شود، ثبت‌نام و شركت كنند.

دبير شوراي آموزش پزشكي وزارت بهداشت، گفت: با توجه به اينكه اعتبار قبولي آزمون كتبي دانشنامه تخصصي 5 سال است، داوطلباني كه از قبوليشان در آزمون كتبي دانشنامه تخصصي بيشتر از 5 سال گذشته و موفق به كسب قبولي در آزمون شفاهي دانشنامه تخصصي نشده‌اند، ملزم به شركت مجدد در آزمون كتبي دانشنامه تخصصي هستند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

سه شنبه 21 تیر 1390  10:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها