0

سوء مصرف داروهاي اعصاب در ابتلا به پاركينسون موثر است

 
peyman84
peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم

سوء مصرف داروهاي اعصاب در ابتلا به پاركينسون موثر است

يك متخصص مغز و اعصاب گفت: افراد كمتر از 50 سال به دلايلي مانند ابتلا به بيماريهاي ارثي، متابوليك يا سوءمصرف داروهايي مانند داروهاي اعصاب و روان، استفاده از مواد مخدر تزريقي به پاركينسون دچار مي‌شوند.

دكتر فرامرز اميري  با بيان اين مطلب افزود: اين افراد به پاركينسون دارويي مبتلا مي‌شوند و علائم بيماري آنان به علت شدت تخريب نواحي مربوط به حركت در مغز شديدتر است و به درمانهاي دارويي مقاوم هستند.

وي با اشاره به ميزان شيوع پاركينسون اظهار كرد: حدود نيم درصد از افراد در سنين بالاي 65 سال و حدود 10 درصد در كمتر از 50 سال به بيماري پاركينسون مبتلا مي‌شوند.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران تاكيد كرد: ضربات مكرر به سر در ورزش‌هاي رزمي و به ويژه مشت‌زني موجب ابتلاي افراد در سنين پايين‌تر به بيماري پاركينسون مي‌شود.

وي درباره علائم بيماري پاركينسون اظهار كرد: اين بيماري با كندي حركات، اختلال در راه رفتن ظاهر مي‌شود و از علائم آن به لرزش دست‌ها و گاهي لرزش فك و متعاقب آن كندي در انجام فعاليتهاي ارادي مانند غذا خوردن، صحبت كردن و راه‌ رفتن مي‌توان اشاره كرد.

انجام منظم ورزش‌هاي هوازي در كاهش شدت علائم پاركينسون موثر است

افراد سالم از مصرف مكملها بپرهيزند

اين متخصص مغز و اعصاب توصيه كرد: بهترين روش براي تاخير در بروز علائم پاركينسون و كاهش شدت علائم اين بيماري، انجام منظم ورزش‌هاي هوازي مانند پياده‌روي، دويدن و شنا كردن است. علاوه بر آن لازم است افراد از مصرف سيگار خودداري كنند و تا حد امكان از حوادث شغلي پيشگيري كنند. به عنوان نمونه با مواد شيميايي تماس غيرضروري نداشته باشند.

اميري در پايان درباره تاثير مصرف مكمل‌هاي غذايي در پيشگيري از ابتلا به پاركينسون گفت: مصرف مكمل براي افراد سالم توصيه نمي‌شود بلكه برخي اشخاص مانند بعضي از سالمندان كه قادر به مصرف مواد غذايي كافي نيستند يا مبتلايان به بيماريهاي زمينه‌اي مانند مبتلايان به پركاري تيروئيد كه قادر به جذب مواد غذايي نيستند مي‌توانند مكمل‌هاي غذايي را مصرف كنند.

نور

سه شنبه 21 تیر 1390  6:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها