0

اینترنت چیه ؟!

 
peyman84
peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم

اینترنت چیه ؟!


●IT یا فناوری اطلاعات

در ابتدا برای ورود به دنیای وسیع فناوری اطلاعات بهتر به نظر می رسد تا از یك مفهوم ساده تر و در عین حال پیچیده تر! و مهم كه امروزه همه با آن در ارتباط اند شروع كنیم. در واقع بخشی از آنچه كه ما با عنوان های مختلف مانند تجارت الكترونیكی، ثبت نام الكترونیكی و در مجموع آی. تی (فناوری اطلاعات) از آن نام می بریم در یك شبكه معنی پیدا می كند و آن شبكه اینترنت است. در این بخش به طور اجمالی نگاهی به ساختمان شبكه اینترنت می اندازیم تا زیر ساخت و پایه این همه ارتباط مشخص شود.

●اینترنت چیست؟

اینترنت تشكیل شده ازچندین شبكه كامپیوتری. این شبكه به روش های مختلفی باهم ارتباط دارند كه این ارتباط به صورت واحد «اینترنت» (interconnected Network) نامیده می شود. سال تولد اینترنت ۱۹۶۹ است و جالب اینجاست كه این شبكه كار خود را با چهار كامیپوتر شروع كرد. این تعداد حالا به بیش از چند میلیون رسیده است. می شود گفت شبكه اینترنت بزرگترین و وسیع ترین سامانه ای است كه به دست انسان طراحی شده. در سال ۱۹۹۰ اینترنت به صورت عمومی در اختیار همه قرار گرفت و شد: world wide. با كمی دقت متوجه می شوید كه آن جمله نخست www از كجا آمده: world wide web خوب كمی هم از تاریخچه اینترنت بدانیم:

در دهه ۶۰ میلادی وزارت دفاع آمریكا برای برقراری ارتباط بین ایستگاه های كاری و پژوهشی خود به فكر ایجاد شبكه ای كامپیوتری افتاد. این شبكه كه به ARPANET معروف شد كار خود را با چهار كامپیوتر شروع كرد و بعدها به آن وسعت داد.
اوایل سال ۸۰ میلادی ARPANET به Internet تبدیل شد كه شبكه ای كامپیوتری در مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی آمریكا با پشتیبانی بنیاد علمی علوم آمریكا به یكدیگر متصل شدند. بعد از آن مراكز علمی اروپا و در آغاز دهه ۹۰ مؤسسات و شركت های صنعتی و عمومی نیز به این شبكه راه یافتند.


نور

سه شنبه 21 تیر 1390  4:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها