0

فرنگي كاران كشورمان با چهار مدال رنگارنگ به كار خود خاتمه دادند

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

فرنگي كاران كشورمان با چهار مدال رنگارنگ به كار خود خاتمه دادند

تهران- مرحله نهايي رقابتهاي كشتي فرنگي جايزه بزرگ فيلا شب گذشته در باكو آذربايجان به پايان رسيد كه در نهايت تيم 11 نفره كشتي فرنگي ايران با كسب دو مدال طلاي، يك مدال نقره و يك مدال برنز به كار خود خاتمه داد.
فرنگي كاران كشورمان با چهار مدال رنگارنگ به كار خود خاتمه دادند

به گزارش روز دوشنبه ايرنا؛‌ در پايان مرحله نهايي اين رقابتها كه از صبح روز گذشته در شهر باكو آذربايجان آغاز شده بود، حبيب اله اخلاقي و داود اخباري در وزن 84 كيلوگرم صاحب مدال هاي طلا و برنز شدند، بابك قرباني در وزن 96 كيلوگرم با شكست مقتدرانه اصلان بيك خوشتوف قهرمان المپيك از روسيه طلايي شد و افشين بيابانگرد در وزن 66 كيلوگرم صاحب مدال نقره شد. اين مسابقات رده بندي تيمي نداشت.


بنا بر اين گزارش حبيب اله اخلاقي در وزن 84 كيلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم 5 بر صفر(2-0 و 3-0) جسم پترسون از سوئد را با شكست بدرقه كرد. وي در دور سوم احمد ييلدريم از تركيه را با نتيجه يك بر صفر و يك بر صفر مغلوب كرد. اخلاقي در ديدار نيمه نهايي با نتايج صفر- 1 و 1- صفر و 1- صفر طالب نعمت پور ديگر كشتي‌گير كشورمان را شكست داد .


دارنده مدال برنز جهان در ديدار فينال مقابل سامان طهماسبي كشتي گير ايراني الاصل تيم آذربايجان در دو تايم با نتيجه يك بر صفر و يك بر صفر به پيروزي رسيد و صاحب مدال طلا شد.


داود اخباري ، دارنده مدال طلاي آسيا در همين وزن هم برابر سامان طهماسبي كشتي‌گير ايراني تيم ملي آذربايجان قرار گرفت كه در سه تايم 3 بر يك (1-0، 0-1 و 0-2) شكست خورد و با توجه به حضور طهماسبي در ديدار فينال اخباري به گروه شانس مجدد راه يافت.


اخباري در گروه بازنده‌ها ماته سوپادزه از گرجستان را با نتايج 3 بر صفر و 2 بر صفر شكست داد.


وي در ديدار رده‌بندي مقابل نناد زوگاج از كرواسي در دو تايم و با نتيجه 4 بر صفر و يك صفر به پيروزي رسيد و صاحب مدال برنز شد.


ديگر مدال برنز اين وزن به احمد يلدريم از تركيه رسيد.


طالب نعمت‌پور سومين نماينده ايران در 84 كيلوگرم، پس از استراحت در دور اول در دور دوم امير هرستانويچ از استراليا را در دوتايم با نتيجه 2 بر صفر و 3 بر صفر مغلوب كرد. وي در دور سوم نيز بكا روگوا از گرجستان را در دو تايم با نتيجه يك بر صفر و 3 بر صفر شكست داد و راهي مرحله نيمه نهايي شد، اما در اين مرحله مغلوب حبيب‌اله اخلاقي شد. نعمت پور براي كسب مدال برنز مقابل احمد يلدريم از تركيه با نتيجه صفر بر يك، يك بر صفر و صفر بريك مغلوب و پنجم شد.


بابك قرباني در وزن 96 كيلوگرم پس از استراحت در دور اول، ايراكلي گاجايا از گرجستان را 7 بر صفر (4-0 و 3-0) برد.


وي در دور سوم' آرز حسن اف' از آذربايجان را با نتايج يك بر صفر و دو بر صفر مغلوب كرد، وي در مرحله نيمه نهايي بلاژ كيس كشتي گير مطرح مجارستاني را 2 بر صفر و 4 بر صفر مغلوب كرد. قرباني در ديدار فينال اصلان بك خوشتوف قهرمان المپيك از روسيه را دو تايم با نتيجه 3 بر صفر و يك بر صفر با اقتدار شكست داد و صاحب مدال طلاي اين وزن شد. قرباني در تايم اول حريف را به پل زد و در تايم دوم قهرمان المپيك را بارانداز كرد. همچنين محسن حاجي پور، جاسم اميري، هادي عليزاده پور نيا و طالب نعمت پور در اوزان 55، 60، 74 و 84 كيلوگرم پنجم شدند، بشير باباجان زاده در وزن 120 كيلوگرم براينكه با حريف رژيم اشغالگر قدس روبرو نشود، نتوانست صاحب مدال شود و هفتم شد. علي محمدي و داود گيل نيرنگ در اوزان 66 و 96 كيلوگرم نيز از دور رقابتها حذف شدند.


نفرات اول تا سوم اوزان هفتگانه اين رقابتها به ترتيب 10، 5 و 2 هزار دلار جايزه نقدي گرفتند و به مربيان نفرات اول نيز 2 هزار جايزه نقدي تعلق گرفت.


تيم ملي كشتي فرنگي ايران كه خود را براي شركت در رقابتهاي جهاني 2011 تركيه و گزينشي المپيك 2012 لندن آماده مي كند، سال گذشته نيز در اين رقابتها صاحب 2 مدال طلا، يك نقره و يك برنز شده بود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 21 تیر 1390  1:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها