0

نخستين ناكامي ولاسكو رقم خورد واليبال ايران از كسب سهميه ليگ جهاني بازماند

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

نخستين ناكامي ولاسكو رقم خورد واليبال ايران از كسب سهميه ليگ جهاني بازماند

تيم ملي واليبال ايران با شكست برابر چين از صعود به مرحله دوم رقابت هاي زيرگروه ليگ جهاني براي كسب سهميه حضور در بيست و سومين دوره اين مسابقات بازماند.
ديدار تيم هاي ملي واليبال ايران و چين در چارچوب مرحله نخست رقابت هاي انتخابي ليگ جهاني 2012 و براي تعيين نماينده قاره آسيا روز گذشته در شانگهاي برگزار شد و با شكست 3 بر يك ملي پوشان كشورمان به پايان رسيد.دفاع متزلزل و ناقص همراه با سرويس هاي بي هدف از مهمترين عوامل شكست تيم ملي ايران بود. نتيجه كامل ديدار تيم هاي ايران و چين به شرح زير است:
¤ ايران يك - چين 3
(16 بر 25)، (25 بر 23)، (18 بر 25) و (19 بر 25)
تيم ملي واليبال در حالي متحمل اين شكست شد كه در جريان بازي هاي آسيايي گوانگجو موفق به شكست چيني هاي ميزبان شده بود. در هر صورت با برگزاري ديدار ديروز چين به عنوان نماينده آسيا حريف مصر در مرحله دوم رقابت هاي انتخابي ليگ جهاني شد و تيم ملي كشورمان از دور رقابت ها حذف شد تا بازهم واليبال ايران از حضور در معتبرترين ليگ جهاني بازبماند.ديدار برابر چين نخستين ديدار رسمي تيم ملي واليبال كشورمان با سرمربيگري خوليو ولاسكو بود.
تيم ملي واليبال كشورمان دو سال پيش هم با موافقت FIVB فرصت حضور در رقابت هاي زيرگروه ليگ جهاني را به دست آورد اما نتوانست از اين فرصت براي كسب سهميه استفاده كند. آن زمان گذر از مصر در مجموع دو ديداري كه در قاهره برگزار شد و پس از آن پيروزي برابر ژاپن در قالب ديدارهاي رفت و برگشت، شرط حضور ايران در فهرست ليگ جهاني بود.
البته ايران به طور همزمان درگير مرحله نهايي مسابقات انتخابي براي پيكارهاي2010 قهرماني جهان (ايتاليا) هم بود. ملي پوشان واليبال سهميه حضور در اين مسابقات را به دست آورند اما به خاطر فشردگي بازي ها، خستگي ناشي از آن و فرصت كه تا زمان ديدار با مصري ها داشتند نتايج ديدارهاي برگزار شده در قاهره را واگذار كردند و به ديدار با ژاپن براي ورود به ليگ جهاني نرسيدند.مسابقات زيرگروه ليگ جهاني براي تعيين تيم هاي صعود كننده به بيست و سومين دوره اين رقابت ها برگزار مي شود.بيست و سومين دوره مسابقات ليگ جهاني 25 مه تا 8 ژوئيه سال 2012 در سالن 16 هزار نفري«صوفيا نشنال اسپورت» بلغارستان برگزار خواهد شد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

سه شنبه 21 تیر 1390  1:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها