0

آموزش استفاده از اسکین در ویژوال بیسیک

 
mehdigerdali
mehdigerdali
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 5587
محل سکونت : خوزستان

آموزش استفاده از اسکین در ویژوال بیسیک

 

سلام به همه بازدید کنندگان سایت فاکس ورلد می خوام یکی دیگر از سری مقالات آموزشی برنامه نویسی ویژوال را برای شما دوستان عزیز در سایت قرار بدم . شاید از شکل فرم های ویژوال بیسیک خسته شده باشید شاید دوست دارید ظاهر پروژه ای که دارید روش کار می کنید متفاوت باشه شاید می خواهید تنوعی در برنامه و بخش های آن داشته باشید به کمک آموزشی که امروز برای شما دوستان عزیز آماده کردم به راحتی می توانید ظاهر فرمتون را تغییر بدید و نهایت استفاده را از آن ببرید.در ادامه مطلب می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

خوب شاید بگید چگونه این کار ممکن هست ؟ باید بگم داخل برنامه نویسی همه کاری امکان داره توسط فایلی که برای دانلود قرار داده ام می توانید این کار را انجام دهید . خوب شما کافی است که فایل را دانلود کنید و در مسیری که پروژه خود را در آن ذخیره کرده اید بریزید و سپس داخل برنامه ویژوال بیسیک رفته به منوی  Project برویدو سپس گزینه Component  را انتخاب نماید در پنجره باز شده Browse را زده وبه مسیری رفته که فایل ها را در آنجا قرار داده اید  و فایل actskin4.ocx را انتخاب کنید . با این کار شما کنترل Skin را به برنامه خود اضافه کرده اید. از جعبه ابزار کنترل Skin  را انتخاب و در فرم خود قرار دهید با این کار یک دکمه روی فرم قرار داده می شود که مانند کنترل تایمر فقط موقع طراحی دیده می شود و در اجرای برنامه نمایش داده نمیشود. خوب ما این کنترل را به برنامه اضافه کرده ایم . همونطور که می دانید فایلی که دانلود کرده اید حاوی یک پوشه با نام Skin می باشد که درون آن ۶ فایل با پسوند Skn و یک فایل Txt و جود دارد. ما باید در پروژه خود به یک نحوی یک از این فایل های Skn را به کنترل Skin  معرفی کنیم تا ظاهر فرم تغییر کند . برای این کار ما با کد زیر فایل Txt را در برنامه خوانده و مقداری که درون آن نوشته شده را به پسوند فایل .skn اضافه کرده و کنترل Skin را با آن مقدار دهی می کنیم. برای این کار از تکه کد زیر در رویداد Load فرم استفاده می کنیم.

Open App.Path + "\skin\skin.txt" For Input As #1
Input #1, skin
Close
adr = App.Path + "\skin\" + skin + ".skn"
Skin1.LoadSkin adr
Skin1.ApplySkin Me.hWnd

یک متغیر از نوع String در بالای همه کد های خود یعنی در بخش General معرفی کنید . مثل زیر

Dim skin As String

خوب با این کار می توانیم با ویرایش کردن فایل Skin.txt و نوشتن یک عدد از بین ۱ تا ۶ ظاهر فرم را تغییر دهیم. نکته در اینجا به خاطر این که فایل اسکین از ۱ تا ۶ نام گذاری شده اند عدد استفاده می کنیم ولی اگر اسم فایل ها چیز دیگری بود باید در فایل skin.txt  اسم فایل را بنویسیم.

با استفاده از کد بالا موقعی که فرم لود می شود یک اسکین برای آن در نظر گرفته می شود .

خوب حالا شاید خیلی از دوستان بخواهند در برنامه خود یک دکمه یا تکس یا … قرار دهند که کاربر با انتخاب آن یا کلیک کردن روی آن ظاهر فرم نیز تغییر کند یک دکمه روی فرم خود قرار دهید و سپس روی آن دابل کلیک کنید تا به بخش کد نویسی بروید. سپس کد زیر را در آن بنویسید.

If skin = 6 Then
skin = 0
skin = skin + 1
Skin1.LoadSkin App.Path + "\skin\" + skin + ".skn"
Skin1.ApplySkin Me.hWnd

Open App.Path + "\skin\skin.txt" For Output As #1
Print #1, skin
Close

***به بهشت نمی روم اگر مــــــادرم آنجا نباشد***

آنگاه که تنها شدی و در جست جوی یک تکیه گاه مطمئن هستی ، بر من توکل نما . نمل/79

 

دوشنبه 20 تیر 1390  7:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها