0

چند فناوري اخير!!

 
ali_kp70
ali_kp70
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 150
محل سکونت : البرز

چند فناوري اخير!!

 صدای وال: یک پیانو رویایی

 

طراحی فوق العاده این پیانو شما را یاد چه چیزی می اندازد؟ یک وال غول پیکر که در اقیانوس بیکران شناور است. اما این وال به جای تغذیه از پلانکتون ها موسیقی را به شما هدیه می دهد. ‏سازنده، نام این پیانو را Whaletone گذاشته و کدام موسیقی دانی پیدا می شود که دلش نخواهد آن را داشته باشد؟ ‏

‏در کنار طراحی فوق العاده از صدای Roland این پیانو هم لذت خواهید برد و می توانید آن را در رنگ های متفاوت سفارش دهید. از قیمت اش سوال نکنید که خبر نداریم. باید اول فرم سفارش را پر کنید! ‏

اخبار هفته دنیای دانش وفناوری

ابداع سویچ نوری جدید در دانشگاه نورث وسترن، آغازی بر اینترنت کوانتومی

 

مغزهای بزرگی در سراسر دنیا به دنبال رمزگشایی کیوبیت و مهار آن برای استفاده های بی شماری از قبیل هاردهای کوانتومی، کامپیوتر های کوانتومی و سردکننده های کوانتومی هستند و حتی نسل بعدی اینترنت هم احتمالا کوانتومی خواهد شد. کیوبیت یا کوانتوم بیت یک واحد اطلاعات کوانتومی و در حقیقت معادل کوانتومی همین بیت خودمان است.

اخبار هفته دنیای دانش وفناوری

حال محققان دانشگاه نورث وسترن راهی را یافته اند تا کیوبیت های فوتونی را بدون از دست دادن هیچ یک از خصوصیات فیزیکی و اطلاعات از میان کابل نوری عبور دهند. سویچ نوری که این گروه ابداع کرده اند این کار را به خوبی انجام داده و به کابل های نوری اجازه می دهد به طور همزمان اطلاعات کوانتومی چندین کاربر را انتقال داده و به اشتراک بگذارند. با این کار ساخت شبکه های ارتباط کوانتومی فوق سریع، که فقط با کابل نوری به هم مرتبط هستند، امکان پذیر می گردد. خب، با این امکان می توانید تویت ها و آپدیت های فیس بوک تان را با سرعت نور انجام دهیم! آماده شلیک هستید؟

 

خیزش سامسونگ برای تولید هاردهایی با ظرفیت چند ترابایتی

 

به یاد می آوریم زمانی که هاردهای کامپیوتر در حجم های امروزی نبود. روزهایی که کمتر کسی فکر می کرد بتوان هاردهای چند ترابایتی را در چنین فضای کوچکی قرار داد و از آن در رایانه ها استفاده کرد. زمانی که فکر می کردیم نهایت حجمی در هاردهای معمولی می توانیم داشته باشیم 100 گیگابایت است. اما این روزها هاردهای چندصد گیگابایتی و چند ترابایتی را در بازار مشاهده می کنیم. اما گویا سامسونگ قصد دارد با عرضه هاردهای 3 ترابایتی برای رایانه های خانگی و در آینده ای نزدیک هاردهای 4 ترابایتی و همینطور تولید لپ تاپ هایی با هاردهای چند ترابایتی تحولی مهم در این زمینه ایجاد کند.

سامسونگ که پیش از این با تولید لپ تاپ سری 9 وارد رقابت حرفه ای در بازار لپ تاپ شده و سرو صدای زیادی به پا کرده بود، این بار نیز قصد دارد که بخش مهم دیگری از این بازار را هدف گذاری کند و آن حافظه های جانبی است. همیشه یکی از مشکلات دارندگان لپ تاپ مقدار پایین هارد دیسک آن بوده که نیاز به داشتن یه هارد خارجی (External Hard) را به وجود آورده بود ولی سامسونگ با تولید هاردهای جدید قصد دارد این مشکل را نیز حل کند و با تولیدهای هاردهای ترابایتی برای لپ تاپ ها و تولید لپ تاپ هایی با این مشخصات گام مهمی در این زمینه بردارد. قیمت ارزان و سرعت بالای این هاردها از ویژگی های اصلی آن هستند.

نکته جالب وعده سامسونگ برای تولید هاردهای 10 ترابایتی برای رایانه های خانگی‌ست که گیک ها را به شدت مشتاق خود کرده است. همانطور که سامسونگ بعد از ورود قوی به عرصه موبایل و سپس لپ تاپ بسیار موفق عمل کرد اکنون در گام سوم برای ورود به بازار سخت افزار باید ببینیم که چگونه عمل خواهد کرد.

اخبار هفته دنیای دانش وفناوری

ربات باغبان از درخت بالا می رود

 

یک تیم از محققین چینی دانشگاه هنگ کنگ رباتی خزنده طراحی کرده اند که می تواند از درخت بالا برود و در امور باغبانی و مراقبت از درخت ها کمک کند. این ربات که )ربات درختی)Treebot نام دارد اولین ربات خودکار است که می تواند مسیری را برای بالا رفتن از درخت تعیین کرده و به صورت مستقل آن را بپیماید. در طراحی این ربات برای ایجاد یک میدان دید از فضای اطرافش به جای استفاده از لنزها و دوربین ها بیشتر از سنسور های لمسی استفاده شده است.

اخبار هفته دنیای دانش وفناوری

ربات برنامه درخت نوردی را با حرکت رو به سمت بالا و در جهات چپ و راست و در صورت نیاز به سمت عقب اجرا می کند. این ربات قرار است در آینده برای هرس کردن شاخه های درخت ها کمک کند. این ربات به گونه ای طراحی شده که می تواند از درخت های مختلف با قطر متفاوت تنه بالا برود به گونه ای که حتی از شاخه های بامبو نیز بالا می رود. فعلا این ربات در کنفرانس رباتیک ICRA شانگهای چین معرفی شده و به نظر می رسد که مسیری نسبتا طولانی تا رسیدن به فاکتور های استاندارد تجاری جهت تولید انبوه در پیش دارد.

دوشنبه 20 تیر 1390  7:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها