0

توصيه‌هاي موثر براي پيشگيري از گردن درد

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

توصيه‌هاي موثر براي پيشگيري از گردن درد

براي حرف زدن با تلفن گردن خود را خم نكنيد و اگر زياد از تلفن استفاده مي‌كنيد حتما از گوشي هدفون استفاده نماييد.

عوامل متعددي باعث بروز گردن درد مي‌شوند كه گاهي اين درد منجر به دردهاي مداوم و آزاردهنده در دستها مي‌شود.

به گزارش ايسنا، معمول‌ترين عواملي كه باعث بروز گردن درد مي‌شوند شامل التهاب بافت‌هاي نرم اطراف مفصل‌هاي مهره‌اي، وضعيت نامناسب سروشانه‌ها، تغيير شكل مهره، آرتروز، ديسك، بيماريهاي ناشي از گرفتگي‌هاي عضلاني و خشكي مفاصل هستند. اما چگونه مي‌توانيم از اين عضو مهم و حياتي به خوبي محافظت كرده و از بروز گردن درد تا حد امكان جلوگيري كنيم.

كارشناسان مركز تخصصي مايوكلينيك در مقاله جديدي كه در سايت اين مركز منتشر شده است چندين راه‌كار مفيد را در پيشگيري از گردن درد توصيه كرده‌اند.

اين كارشناسان پيش از هر اقدامي تاكيد دارند كه براي پيشگيري از گردن درد توصيه كرده‌اند. اين كارشناسان پيش از هر اقدامي تاكيد دارند كه براي پيشگيري از گردن درد، سر خود را در مركز ستون فقراتتان نگه داريد. با اين كار نيروي جاذبه زمين به جاي اينكه مخالف با گردن شما فشار وارد كند در راستاي آن و موافق با آن عمل مي‌كند.

در ادامه اين مقاله مي‌خوانيم:

-‌ هرگز گردن خود را خم نكنيد بلكه اگر لازم است صندلي خود را كوتاه‌تر يا ارتفاع ميز خود را بالاتر ببريد تا مجبور نشويد گردن خود را خم كنيد. بسياري از بيماري‌ها و عوارض گردني ناشي از خم كردن گردن به مدت طولاني است. بنابراين ميز كار، صندلي و رايانه خود را متناسب با هم تنظيم كنيد.

-‌ از انجام نرمش‌ها و حركاتي كه مجبور به خم كردن گردن هستيد، پرهيز كنيد

-‌ براي حرف زدن با تلفن گردن خود را خم نكنيد و اگر زياد از تلفن استفاده مي‌كنيد حتما از گوشي هدفون استفاده نماييد.

- اگر زياد در حالت نشسته كار مي‌كنيد و مجبور هستيد گردن خود را خم كنيد حتما با يكي از دستانتان از وزن سر و فشار آن روي مهره‌هاي گردن بكاهيد تا كمتر دچار صدمات گردني شويد.

- اگر مدت طولاني پشت رل مي‌نشينيد يا با رايانه كار مي‌كنيد هراز گاهي گردن و ستون فقرات خود را به عقب بكشيد تا از كشيدگي گردن خود بكاهيد.

- بين ساعت كار حتما به خود زنگ تفريح بدهيد و مدت‌ كوتاهي استراحت كنيد.

- هنگام مطالعه تا حد امكان كتاب يا روزنامه را بالا نگه داريد.

- از خوابيدن روي شكم خودداري كنيد چون اين وضعيت فشار زيادي را به گردن شما وارد مي‌سازد. همچنين از بالشتي استفاده كنيد كه گودي گردن را كامل پركند.

- اگر خجالتي هستيد به جاي خم كردن گردن به طور دائمي، نگاه خود را پايين بياوريد.

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
دوشنبه 20 تیر 1390  11:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها