0

اصول اخلاقی ایثارگران

 
peyman84
peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم

اصول اخلاقی ایثارگران


اصول اخلاقی ایثارگران

اكثریت بودن و اداره امور جامعه را در دست داشتن اصولگرایان محتاج لوازم است. در نگاهی اجمالی اهم الزامات اكثریت بودن جریان اصولگرا را در موارد زیر می دانم:
۱ حفظ وحدت جریان اصولگرا: هم اكنون جریان اصولگرا باید وحدت گذشته را بازیابد، بر اشتراكات خود كه بسیار زیاد است، تمركز كند و اختلافات را به حاشیه براند و در این میان، نقش آقایان حدادعادل و احمدی نژاد برای رسیدن به وحدت بسیار مهم است. این دو بزرگوار هم به دلیل جایگاه رسمی و قانونی و هم وجاهتی كه در جریان اصولگرا دارند، می توانند راهبری این مهم را عملی سازند.
۲ پاسخگو بودن: جریان اكثریت باید همواره در برابر عملكرد انجام شده و برنامه هایی كه دارد، پاسخگو باشد و در صدر همه، مقامات دولتی هستند. نباید دولت گمان كند كه همه رسانه ها به خصوص رسانه ملی باید مبدل به تریبون تمجید و ستایش یك سویه از دولت شود.
۳ اعتدال و میانه روی: جریان اكثریت باید افراطیون و رادیكال ها، غالی ها را به كنار بزند، از هرگونه افراط و تفریط خودداری كند و اعتدال و میانه روی را پیشه خود سازد. این رویكرد هم در سیاست داخلی و به خصوص سیاست خارجی باید بازتاب یابد.
۴ اخلاق و ادب اكثریت: ادب اكثریت ایجاب می كند كه دولت به عنوان عالی ترین نهاد قدرتمند، همه شهروندان را خودی بداند. برقراری تعامل با نخبگان، بهره گیری از دیدگاه ها و تجارب آنان كه نمادی بزرگ از چندصدایی، تضارب آرا و به رسمیت شناختن حقوق منتقدان و مخالفان است، موجب افزایش همگرایی منتقدان با جریان اكثریت و در نتیجه افزایش كارآمدی نظام اجرایی خواهد شد.
*برگرفته از بخشی از یادداشتی در ارگان اینترنتی جمعیت ایثارگران


نور

دوشنبه 20 تیر 1390  6:36 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها