0

دختری که باید هر 15 دقیقه غذا بخورد تا زنده بماند

ayeneh
ayeneh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 2761

دختری که باید هر 15 دقیقه غذا بخورد تا زنده بماند

لیزی والاسکوئز فقط 25 کیلو وزن دارد و بدن او تقریبا اصلا چربی ندارد.

این دختر 21 ساله از تگزاس به بیماری بسیار نادری دچار شده است و مجبور است هر 15 دقیقه غذا بخورد تا سالم بماند.

به دلی ابتلا به این بیماری او امکان افزایش وزن ندارد و حتی با وجود آن که هر روز نزدیک به 60 بار غذا می‌خورد به سختی چند گرم اضافه می‌کند.

او می‌گوید: من هر روز بین 5 تا 8 هزار کالری غذا می‌خورم، اما وزنم هیچ‌گاه به بالای 26 کیلو نیامده است. من مرتب خود را وزن می‌کنم و حتی از اضافه کردن چند صد گرم هم فوق‌العاده مرا خوشحال می‌کند.

به عبارت دیگر من هر 15 یا 20 دقیقه باید غذا بخورم تا بتوانم انرژی خود را تامین کنم و دچار مشکل نشوم.

در هر نوبت من ممکن است تکه‌هایی از شکلات، پیتزا، جوجه، کیک، بستنی، شیرینی و مانند آن بخورم و این کار تقریبا در تمام روز ادامه پیدا می‌کند.

او در ابتدا با وزن حدود یک کیلوگرم و 4 هفته زودتر از موعد طبیعی به دنیا آمد.

در ابتدا پزشکان تصور می‌کردند او به سندوم دی بارسی دچار شده است، اما به زودی آن‌ها متوجه شدند که او هیچ مشکلی از لحاظ یادگیری ندارد پس تحقیقات برای شناسایی بیماری او ادامه پیدا کرد.

بیماری خاص خانم والاکوئز پزشکان سراسر جهان را شگفت زده کرده بود و مطالعات ژنتیکی توسط پروفسور آبهیمانیو گاگ در دانشگاه تگزاس صورت گرفت تا به دلیل بیماری او پی ببرند.

پروفسور گارگ معتقد است لیزی ممکن است به نوعی از سندروم NPS دچار شده باشد که به روند پیر شدن او سرعت داده و سرعت از دست دادن چربی را در بدن و صورت و هم‌چنین از دست دادن بافت را افزایش می‌دهد. افرادی که به این بیماری دچار می‌شوند معمولا صورت سه گوش و رشد نیافته دارند.

افراد کمی در دنیا به این بیماری دچار هستند و به دلیل نبود اطلاعات کافی هنوز هم مشخص نیست که چه بر سر او خواهد آمد. اگرچه لیزی خوش‌شانس بوده است که دارای دندان‌ها، استخوان‌ها و اعضای سالم است.

در مورد این دختر و زندگی عجیبش کتابی نوشته شده است که به زودی در ماه سپتامبر منتشر می‌شود.

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

چهارشنبه 9 تیر 1389  10:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها