0

بزرگترين سكه طلاي جهان

 
zakeri_m
zakeri_m
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 1740
محل سکونت : تهران

بزرگترين سكه طلاي جهان


 به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌میل بزرگترین سکه طلای جهان به وزن ۱۰۱ کیلوگرم و به ارزش ۴ میلیون دلار در یک حراجی در شهر وین اتریش به فروش رسید.

شرکت اسپانیایی اورو دایرکت فعال در امور تجاری فلزات گرانبها این سکه طلا را که وزن دقیق آن ۱۰۰٫۰۱۷ کیلوگرم است، در یک حراجی نادر که برای حراج اموال بازمانده از یک شرکت ورشکسته برگزار شده بود، خریداری کرد.

این سکه یکی از تنها پنج سکه به ارزش یک میلیون دلار کانادا است که در پشت آن علامت ویژه برگ پرچم کانادا به چشم می‌خورد و در سال ۲۰۰۷ در ضرابخانه سلطنتی کانادا ضرب شده است.

در این حراجی که در خانه حراجی دوروتیوم  در وین برگزار شد در واقع هیچ پیشنهاددهنده دیگری برای این سکه یک میلیون دلاری کانادا که ۵۳ سانتیمتر قطر دارد وجود نداشت و ارزش این سکه طلا نیز روز جمعه و برای چهارمین بار ارزش‌گذاری شده بود.

در همین حال و با فروش این سکه طلا که نام آن در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده، رکورد فروش طلا در هر اونس به ۱۲۵۰ دلار رسید و این سکه در واقع به مقداری بیش از ارزش واقعی خود به فروش رفت.

بر روی یک طرف سکه سه برگ درخت افرا به عنوان سمبل حک شده بر روی پرچم کانادا و بر روی طرف دیگر نیز تصویری از ملکه الیزابت دوم به عنوان بالاترین مقام کشور کانادا به چشم می‌خورد.

این سکه پیش از این متعلق به شرکت اتریشی ای‌وی‌دبلیو بود که با ورشکسته شدن در ماه می مجبور به حراج آن شده بود.

 
 
 
زندگی را تو بساز ، نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف
زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ ، زندگی یعنی عشق ، تو بدان عشق بورز . . .
سه شنبه 8 تیر 1389  10:22 PM
تشکرات از این پست
omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 7483
محل سکونت : تهران
سه شنبه 8 تیر 1389  10:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها