0

روش جديد مقابله با سرطان با كمك حباب‌هاي گازي

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

روش جديد مقابله با سرطان با كمك حباب‌هاي گازي

محققان تكنيك نويني براي تخريب سلولهاي سرطاني در بدن ابداع كرده‌اند كه شامل تزريق حباب‌هاي گازي انفجاري به درون جريان خون است.

گروه تحقيقاتي دانشگاه ليدز اين تكنيك را ابداع كرده‌اند كه از حباب‌هاي گازي ميكروسكوپي براي حمل داروهاي شيمي درماني به درون تومورها استفاده مي‌كند و در اين مرحله داروها مي‌توانند سلولهاي سرطاني را مورد هدف قرار دهند. هر يك از اين حباب‌هاي ظريف و كوچك كه كمتراز يك دهم قطر يك تار موي انسان را دارند، مي‌توانند بويژه به سمت سلولهاي سرطاني هدايت شوند؛ به طوري كه در اطراف و نزديكي تومور تجمع كنند.

سپس يك تكانه فراصوتي باعث مي‌شود كه گاز درون حباب‌ها شروع به لرزه كند تا جايي كه حباب‌ها منفجر شده و در نتيجه امواج ضربه‌اي مي‌توانند حفره‌هاي كوچكي را در سلولهاي سرطاني ايجاد كند و به اين ترتيب راه براي ورود داروها به درون تومور باز مي‌شود.

به گزارش روزنامه تلگراف، استفان ايوانز سرپرست اين پژوهش اميدوار است كه ظرف سه سال آينده آزمايشات روي مدل‌هاي جانوري را براي بررسي دقيق‌تر اين تكنيك آغاز كند.ايسنا

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 8 تیر 1389  10:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها