0

امکانات آقاي باارزش

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

امکانات آقاي باارزش

آيفون4 اپل بر اساس تقويم اين شرکت،‌ دوشنبه گذشته به‌صورت رايگان براي تلفن‌هاي آيفون 3G، 3Gs و آيپادهاي تاچ نسل دوم و سوم عرضه شد. اين مساله از چند جهت قابل تامل است. نخست اين‌که پيش از اين، ارتقاي سيستم عامل آيفون توسط اين شرکت با هزينه 99دلار انجام مي‌شد. دوم آن‌که به‌نظر مي‌رسد اپل با اين اقدام به‌دنبال يکدست کردن محصولات خود است. سيستم عامل آيفون4 که iOS نام دارد، نسبت به نسخه پيشين خود تغييراتي داشته است که به‌طور خلاصه به آن مي‌پردازيم.

تغييرات ظاهري

آيفون4 با ارتقاي صفحه خانگي HomeScreen از تصاوير پس‌زمينه براي منوها پشتيباني مي‌کند. پس‌زمينه پيش‌فرض آيفون4 يک صفحه خاکستري با چند قطره آب روي آن است که مي‌توان آن را تغيير داد. همچنين آيکن‌هاي وضعيت تغيير کرده‌اند و وضعيت جديدي به آنها اضافه شده است که علاوه بر نمادهاي سبز (براي تلفن)، قرمز (براي پيغام صوتي)، آبي (اتصال بي‌سيم) علامت قرمز رنگي براي اتصالات VoIP (مثل اسکايپ) در نظر گرفته شده است.

چندوظيفگي

از آنجا که نرم‌افزارهاي ساخت اپل از جمله آيپاد، ايميل و... داراي چندوظيفگي در پشت صحنه بودند، ديگر نرم‌افزارها کم‌کم سر و صدايشان در آمد که امکان چندوظيفه‌اي را به اين سيستم عامل اضافه کنند و کم‌کم به يکي از بزرگ‌ترين مشکلات سيستم عامل آيفون تبديل شد.

البته به‌جاي اين‌که اين موضوع را به‌روش معمول پياده‌سازي کند، روش ديگري را در پيش گرفته است که مديريت باتري و اجراي بهينه نرم‌افزارها در اين سيستم بهتر خواهد بود.

اطلاع‌رساني محلي

سرويس Push که پيشتر براي اطلاع‌رساني نرم‌افزارهاي مختلف در آيفون استفاده مي‌شد در اين نسخه نيز هنوز حضور دارد و با هر نرم‌افزاري مي‌تواند کار کند. حالا نگارش

iOS 4 امکان جديدي را به‌عنوان اطلاع‌رساني محلي ايجاد کرده است، به‌عنوان مثال اگر يک نرم‌افزار بخواهد در ساعت خاصي زنگ بزند، مي‌تواند ساعت اين رويداد را در سيستم ذخيره کند و تا زمان ممکن صبر کند و سپس فعال شود. از اين‌رو ديگر نيازي به ارتباط آنلاين نيست و وظايفي که نيازي به دريافت اطلاعات از اينترنت ندارند، مي‌توانند از اين سرويس استفاده کنند.

کامل کردن وظيفه

در اين سيستم عامل API خاصي پياده شده است. در اين API اگر يک امر نيازمند زمان طولاني بود و کاربر از برنامه خارج شد، مي‌تواند يک نخ در سيستم عامل رزرو کند تا عمليات معلق را به‌پايان برساند. اين يعني کل نرم‌افزار در حالت اجرا باقي نمي‌ماند و حافظه را آزاد مي‌کند و به باتري فشار نمي‌آورد.

در نگارش‌هاي قبلي سيستم عامل آيفون، اگر برنامه App Store بسته مي‌شد، هنگامي که دوباره آن را اجرا مي‌کرديد، بايد از نو همه مراحل را طي مي‌کرديد تا به صفحه دلخواه برسيد. در حالي که اين موضوع هر چند در مورد نرم‌افزارها قابل تحمل است، در مورد عده خاصي از نرم‌افزارها يعني بازي‌ها، غيرقابل بخشش است.

وضعيت ذخيره شده

در سيستم عامل آيفون4 قابليتي به سيستم عامل اضافه شده است که در آن وضعيت فعلي يک نرم‌افزار هنگام فشار دادن دکمه Home حفظ مي‌شود و شبيه به عمليات Hibernation براي يک نرم‌افزار است. وقتي به آن نرم‌افزار بر مي‌گرديد، دقيقا از همان‌جايي که عملياتش متوقف شده بود، تکرار مي‌شود.

براي تغيير سريع ميان نرم‌افزارها، اپل منوي جديدي ايجاد کرده است که با دوبار فشار دادن دکمه Home، يک پنجره جديد باز شده و فهرست برنامه‌هاي باز را در آن مي‌توانيد مشاهده کنيد.

بستن برنامه‌ها

استيو جابز در معرفي آيفون4 نشان داد که اگر در صفحه تغيير برنامه‌ها، انگشت را روي هر نرم‌افزار نگه داريم، يک آيکن حذف در پايين آن ظاهر مي‌شود که مي‌توان از طريق آن، برنامه را بست. وقتي يک برنامه دچار هنگ مي‌شود، اين تنها راه بستن آن خواهد بود.

عليرضا طياري

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

دوشنبه 7 تیر 1389  10:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها