0

تهدید اوباما

 
mmk2625
mmk2625
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 1071
محل سکونت : اصفهان

تهدید اوباما

سرویس مخفی آمریکا در حال تحقیق در مورد دو کاربر توییتر است که بعد از تصویب لایحه اصلاحات خدمات درمانی در آمریکا، از فرط عصبانیت از اقدام باراک اوباما، در توییتر او را تهدید به مرگ کرده بودند.

«۲۱۹ نماینده دموکرات یکشنبه شب ۲۱ مارس (اول فروردین) به این طرح جنجال برانگیز رای مثبت دادند. این طرح که ۳۲ میلیون آمریکایی را در ظرف چند سال آینده تحت پوشش بیمه قرار خواهد داد، بزرگ ترین تحول در نظام بهداشتی آمریکا طی چندین دهه اخیر به حساب می‌آید.  جمهوریخواهان می‌گویند طرح یاد شده بطور غیرشفاف تدوین شده است و در نهایت موجب افزایش نرخ مالیات‌ها و لطمه به نظام بیمه درمانی فعلی خواهد شد، اما دموکرات‌ها معتقدند این طرح حدود ۳۲ میلیون نفر دیگر را تحت پوشش خدمات درمانی قرار خواهد داد و طی دو دهه آینده حدود ۱۳۰ میلیارد دلار از کسری بودجه کلان آمریکا خواهد کاست.»

یک کاربر به نام «سولی فورل»، در توییتر نوشته بود: «ترور! آمریکا، ما بعد از ترور لینکلن و کندی توانستیم با اوضاع کنار بیاییم. پس بعد از خالی شدن یک گلوله در سر باراک اوباما هم دوام خواهیم آورد.» او در پروفایلش در توییتر خود را یک وبلاگ‌نویس محافظه‌کار و یک آمریکایی آفریقایی معرفی کرده است. بعد از این توییت، او پیامی برای کاربر دیگری فرستاده بود و او را به یک شلیک دقیق برای کشتن اوباما تشویق کرده بود.

مقامات سرویس مخفی آمریکا، گرچه اظهار می‌کنند که به آزادی بیان احترام می‌گذارند، اما در موارد اینچنینی، مداخله می‌کنند تا قصد و نیت اشخاصی که در فضای وب پیام‌های تهدیدآمیز می‌گذارند، مشخص شود.

کاربر دیگری که اوباما را تهدید کرده بود، «جی مارتین» نام داشت و نام کاربری‌اش THHEE_JAY بود، او نوشته بود: «تو باید ترور شوی!! @باراک اوباما.»

در توییت بعدی او نوشته بود که اگر در واشنگتن زندگی می‌کرد حتما خودش به او شلیک می‌کرد. مارتین تا صبح دوشنبه بیش از ۱۵۰۰ دنبال‌کننده در توییتر داشت و فورل تنها ۳۲۱ نفر دنبال‌کننده داشت. فورل وبلاگی دارد که در ان انتخاب اوباما را یک اشتباه الکتورال می‌داند.

اما چیزی که باعث شد این دو، به دردسر بیفتند، تکرار شدن توییت‌های آنها و بازنشر آنها در چند وبلاگ بود، این موضوع باعث شد که آنها پیام‌های دریافت کنند مبنی بر اینکه ممکن است به زودی مورد بازجویی فدرال قرار بگیرند. بنابراین آنها سعی کردند که گفته خود را تصیح کنند. آنها در توییت‌های بعدی نوشتند که تنها قصد خالی کردن عصبانیت خود را داشتند.

توییتر پست‌های تهدیدآمیز سولی فورل را برداشت، ولی حساب کاربری فورل با وجود اظهار نظر اولیه مقامات توییتر مبنی بر غیرفعال کردن آن، همچنان فعال است.

  

عمریست از حضور او جا ماندیم

در غربت سرد خویش تنها ماندیم

او منتظر است تا که ما بر گردیم

ماییم که در غیبت  کبری ماندیم

 

دوشنبه 7 تیر 1389  12:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها