0

در کره شمای چه می گذرد؟

 
zakeri_m
zakeri_m
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 1740
محل سکونت : تهران

در کره شمای چه می گذرد؟

 نمای بالایی یکی از خیابان های پیونگ یانگ و مردی که در حال تعمیر اتومبیل ارتش است.زنان کره ای در مراسم جشن آغاز عملیات عمرانی راه آهن خازان به راجین.سربازان کره ای در یک پادگان نظامی در پیونگ یانگ. آموزش های نظامی در این کشور بسیار سخت و جان فرسا است.نمای هوایی از یک روستا در نزدیکی پایتخت این کشور.سرباز کره ای به سمت عکاس سنگ پرتاب می کند.جابجایی سربازان و اهالی روستا با کامیون ارتش در نزدیکی پیونگ یانگ. گفته می شود در کره مردان یا نظامی اند یا کشاورز.در یتیم خانه ای در پیونگ یانگ کودکان در حال یادگیری سرودهای حماسی میهن پرستانه هستند.شلوغی خیابان های پایتخت در ایتدای یک روز کاری.تمرین های جسمانی دانشآموزان در فضای باز مدرسه.برج جاچ در شمال پیونگ یانگ.برداشت محصول در مرز کره و چین توسط سربازان کره ای.نگاه سرباز کره ای به نخست وزیر اسلواکی که در سال 2007 از مناطق غیرنظامی این کشور بازدید کرد.
اعضای گروه موسوم به جوانان وفادار به کیم جونگ ایل در مراسم ادای سوگند به رهبر کره.چهره کارگران کره ایکارکنان فردوگاه پایتختسرباز کره ای نگهبان مرز این کشور با چین با هراس و تعجب به عکاس نگاه می کند.یک دانشجو پشت کامپیوتر در مرکز آموزش بزرگسالان در پیونگ یانگ.کارت بازی مردان در پارکی در نزیدیک میدان جاچ.زنان و مردان کارگر منتظر کشتی در بندر یالو در شمال کره.
توریست چینی کنار سربازان کره ای.


در کره شمالی آموزش و پرورش رایگان است اما نود درصد از مطالب کتاب ها در وصف مقام رهبری کره شمالی و پدرش است.


گفته می شد، چندی پیش رهبر حکومت کره شمالی (کیم چونگ ایل) در حال بازدید از جایی به خانمی که کت و دامن پوشیده بود گفته بود شما در لباس سنتی کره ای زیباتر به نظر می رسید ... همان شب تلویزیون کره شمالی با قطع برنامه های عادی اش اعلام کرد از این لحظه به بعد همه زنان شاغل در کشور موظفند با لباس سنتی کره ای از خانه هایشان خارج شوند تا جهان زیباتر شود! پس از آن زنان حق پوشیدن شلوار نداشته و کسانی که این قانون را نقض کنند با ساعت ها کار اجباری و یا 700 ون (واحد پول کره شمالی) جریمه خواهند شد.


گفته می شود تنها سایت کره شمالی که توسط وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور اداره می شود صراحتاً به زبان انگلیسی نوشته است که طبق کشف جدیدی که شده، کیم ایل سونگ از همان ابتدا بخشی از خورشید بوده!


می گویند، در پیونگ یانگ هر چند ساعت یک بار صدای شیپوری به گوش می رسد. این صدای شیپور جنگ است. برا ی غریبه ها، غریبه است و برای کره ای ها عادی است. اگر بپرسی می گویند ما قویترین کشور دنیاییم. ما باید همیشه آماده جنگ باشیم. ما در دنیا دشمن زیاد داریم.


نوعی نقاشی دیواری با استفاده از کاغذهای رنگی در مرکز شهر پیونگ یانگ.


زنان کره ای عموما سخت کوش و نجیب اند و جامعه کره ، جامعه ای مرد سالار است با مردانی زور گو و غیرتی که دید خیلی بدی نسبت به غریبه ها و اجنبی دارند.


تولید ناخالص داخلی در این کشور 40 میلیارد دلاراست. 20 میلیون نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند. آمارهای اقتصادی در مورد این کشور چندان دقیق نیست. تخمین زده می‌شود 37 درصد از نیروی کار آن در بخش کشاورزی و بقیه در بخش‌های صنعت و خدمات مشغول به کار باشند.


مردم تحت تأثیر بمباران های تبلیغاتی حکومتشان بر این باور هستند که رهبر سابقشان (کیم ایل سونگ) بعد از مرگش به خورشید پیوسته و کار خوبی هم البته کرده است اما اگر رهبری کنونی شان بمیرد نه تنها کره زمین بلکه منظومه شمسی نیز متلاشی خواهد شد!


شرکت سربازان کره ای در 333 دوره انتخابات مجلس این کشور.


زنان کره ای در نزدیکی مانکیونگدا جایی که آخرین رهبر کره در انجا متولد شد.


مردم کره شمالی موظف هستند که هر روز و قبل از شروع کار ابتدا در مقابل مجسمه های رهبر حکومتشان و پدر او تعظیم کنند و سپس به مدت ده دقیقه به سخنرانی های ضد آمریکایی رئیس یا مدیر یا معلمشان گوش کنند و بعد هم به مدت پنج دقیقه شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر دشمن بدهند و آنگاه کارشان یا درسشان را آغاز نمایند. این برنامه پنجاه سال است که هر روز صبح در سراسر کره شمالی اجرا می شود.


خانواده کره ای با کودک شان در شینگ ژیانگ. گفته می شود درآمد همه مردم در کره شمالی یکسان است و هر نفر معادل ۴۸ هزارتومان در ماه حقوق می گیرد.


یک مرد کره ای در کلاس درس در مرکز آموزش پیونگ یانگ.


سربازان کره ای در دیدار با رهبر این کشور.


مردان کره ای در حال خاک برداری برای احداث راه.


گفته می شود در این کشور هیچ کس حق داشتن ماشین شخصی را ندارد و هفتاد درصد مردم برای مسافرت هایشان از دوچرخه و موتور استفاده می کنند.


فرودگاه پیونگ یانگ


حمل و نقل شهری در کره شمالی با اتوبوس.


افسر کره ای در صبح گاه اردوگاه نظامی پیونگ یانگ.
 
 
 
 
زندگی را تو بساز ، نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف
زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ ، زندگی یعنی عشق ، تو بدان عشق بورز . . .
شنبه 5 تیر 1389  1:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها