0

1000كيلومتر فيبر نوري در اردبيل فعال است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

1000كيلومتر فيبر نوري در اردبيل فعال است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل مخابرات استان اردبيل:
1000كيلومتر فيبر نوري در اردبيل فعال است

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت مخابرات استان اردبيل گفت: هم اكنون هزار و 863 كيلومتر فيبر نوري در اردبيل وجود دارد و از آن بهره‌برداري مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، ياور محمدحسيني در مراسم افتتاح چند طرح مخابراتي در اردبيل اظهار داشت: فيبر نوري شاهراه ارتباطات و فناوري‌هاي نوين است و در سه سال گذشته تلاش كرديم شمال و جنوب استان را به وسيله شبكه مطمئن از طريق فيبر نوري به هم متصل كنيم.
وي شعار امسال اتحاديه جهاني مخابرات را زندگي بهتر در جوامع روستايي با فناوري‌هاي نوين اعلام كرد و افزود: در سايه همين اقدام هم اكنون در 320 روستاي اردبيل اينترنت پرسرعت و خدمات ارتباطي و پست بانك در حال ارائه است.
اين مقام مسئول با يادآوري اين‌كه با بهره‌مندي از اين امكانات در روستاها خدمات بانكي به سرعت در حال انجام است، تصريح كرد: در سايه برقراري چنين امكاناتي در توزيع يارانه‌ها ثبت‌نام و توزيع سهام عدالت در دفاتر ICT با مشكل مواجه نيستيم.
محمدحسيني به سه حوزه فعاليت تلفن ثابت همراه و اينترنت اشاره كرد و ادامه داد: در تلفن ثابت در استان اردبيل 563 هزار تلفن منصوبه داريم كه 380 هزار مورد آن در حال كار كردن است.
مديرعامل مخابرات استان اردبيل خاطر نشان كرد: هيچ مشكلي در واگذاري به روز تلفن ثابت در استان وجود ندارد و در روستاها نيز تمام روستاهاي بالاي 20 خانوار و 81 درصد خانوارهاي زير 20 خانوار از امكانات تلفن ثابت بهره‌مند هستند.
وي با بيان اين‌كه اهالي يك‌هزار و 634 روستا در استان از اين وسيله ارتباطي بهره‌مند هستند، تصريح كرد: با توسعه تكنولوژي‌هاي جديد و بستر فيبر نوري ارائه تمامي سرويس‌هاي خدماتي در روستاها و شهرها امكان‌پدير شده است.
محمدحسيني در مورد خدمات تلفن همراه نيز اضافه كرد: در استان اردبيل 520 هزار شماره تلفن همراه در حال كار كردن است كه در دو ماه اول امسال با افزايش ظرفيت مركز تلفن همراه پنج هزار شماره جديد نيز واگذار شده است.
وي خاطر نشان كرده است: در استان اردبيل بهترين وضعيت تلفن همراه را شاهد هستيم به طوري كه قطعي ما بسيار محدود و در حد صفر است.
اين مقام مسئول اين امر را نتيجه برقراري شبكه مطمئن و ارائه سرويس‌هاي مختلفي چون MMS ، GSI و ضريب نفوذ تلفن همراه مناسب اعلام كرد و گفت: ضريب نفوذ تلفن همراه در استان اردبيل هم اكنون 47/41 درصد است.
وي در مورد ايجاد امكانات زير ساختي نظير راه‌اندازي سايت‌هاي BTS افزود: هم اكنون 361 سايت تقويت‌كننده خطوط تلفن همراه در استان شكل گرفته كه 137 مورد آن در جاده‌هاي استان بوده است.
محمدحسيني تصريح كرد: علاوه بر جاده‌ها در يك‌هزار و 292 روستا با بهره‌برداري با سايت‌هاي BTS پوشش تلفن همراه را شاهد هستيم كه اين پوشش در روستاهاي بالاي 500 خانوار در اولويت قرار دارند.
وي با رد هر گونه شايعه افزايش تعرفه تلفن همراه خاطر نشان كرد: تعرفه ما هفت سال است كه تغييري نكرده و حتي هدفمند كردن يارانه‌ها باعث شده است كه مردم در مكالمات خود محتاط عمل كرده و ما قادر نباشيم به درآمدزايي گذشته دست يابيم.
محمدحسيني در پايان سخنان خود با اشاره به راه‌اندازي 60 دفتر ICT شهري از شهروندان خواست با هدف صرفه‌جويي در وقت و روان‌سازي حمل و نقل درون‌شهري با تلفن از اين دفاتر در پرداخت‌ها و انجام برخي امور مشتركين استفاده كنند.
انتهاي پيام/ص20

 
 
جمعه 6 خرداد 1390  10:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها