0

دومين جشنواره خيران زندان خلخال برگزار مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دومين جشنواره خيران زندان خلخال برگزار مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
دادستان عمومي و انقلاب خلخال:
دومين جشنواره خيران زندان خلخال برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: دادستان عمومي و انقلاب خلخال گفت: براي افزايش ميزان كمك‌هاي مردمي به نيازمندان زنداني در خلخال دومين جشنواره خيرين زندان اين شهرستان برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، عليرضا قادري در جلسه مجمع عمومي سالانه انجمن حمايت از زندانيان خلخال با اشاره به اينكه كمك به اين نيازمندان اجر و ثواب اخروي و دنيوي به دنبال دارد، اظهار داشت: دومين جشنواره خيران زندان خلخال براي افزايش درآمد مالي انجمن امسال برگزار و در كنار اين كار با دعوت از همه اقشار مختلف مردم براي آگاهي از وضعيت زندانيان خلخال و اطلاع‌رساني از اهداف انجمن حمايت از زندانيان تلاش ميشود.
وي با يادآوري اينكه 70 درصد زندانيان خلخالي را محكومان به مواد مخدر تشكيل مي‌دهند، خاطرنشان كرد: اين زندانيان در مراكز بازپروري تحت مراقبت و گاه درمان قرار دارند كه تامين هزينه‌هاي آن يكي از دغدغه‌هاي اصلي مسئولان خلخال است.
قادري با يادآوري اينكه بسياري از اين زندانيان به دليل استفاده از موادمخدر نياز به مراقبت‌هاي ويژه بهداشتي در زندان دارند، افزود: درآمد مالي انجمن حمايت از زندانيان خلخال مي‌تواند در كمك به امر بهداشت فردي و درمان بيماري زندانيان معتاد مفيد واقع شود.
اين مسئول تصريح كرد: انجمن حمايت از زندانيان خلخال در سال 65 با هدف كمك به خانواده‌هاي زندانيان نيازمند، بهبود وضعيت زندانيان در زمان حبس، بازسازي و اصلاح شخصيت زندانيان و ايجاد فرصت شغلي براي افراد پس از آزادي از زندان تشكيل شده است.
قادري اظهار داشت: در طول سال‌هاي گذشته براي افزايش درآمد اين انجمن تلاش‌هاي زيادي از سوي اعضاي قبلي و فعلي و خيرين خلخال انجام شده است.
وي افزود: باوجود همه تلاش‌ها هم اكنون درآمد انجمن حمايت از زندانيان خلخال به عنوان يك نهاد مردمي كه از منابع دولتي بهره‌اي نمي‌برند، در سطح پايين بوده و متناسب با نياز مالي خانواده‌هاي زندانيان نيازمند نيست.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، اين مسئول يادآور شد؛ در حالي كه اين مركز در سال گذشته 490 ميليون ريال اين انجمن از محل آموزشگاه رانندگي زيرپوشش خود درآمد داشته فقط 20 ميليون ريال براي كمك به زندانيان باقي مانده است.
دادستان عمومي و انقلاب خلخال كمك‌هاي خيران در طول يك سال را حدود 40 ميليون ريال ذكر كرد و افزود: با زنداني شدن سرپرست خانواده آن خانواده كاملا در معرض آسيب‌هاي اجتماعي و از هم پاشيدگي قرار مي‌گيرند كه بايد در اين راستا اقدامات موثري براي كاهش جمعيت زندان‌ها صورت گيرد.
وي خواستار مشاركت عمومي مردم براي حمايت مالي از انجمن شد.
در اين جلسه انتخابات مجمع عمومي برگزار و دو نفر بازرس به مدت يك سال انتخاب شدند.
انتهاي پيام/م20

 
 
جمعه 6 خرداد 1390  10:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها