0

عمليات كشت برنج در پارس‌آباد آغاز شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

عمليات كشت برنج در پارس‌آباد آغاز شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در سطح يك‌هزار و 400 هكتار؛
عمليات كشت برنج در پارس‌آباد آغاز شد

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي پارس‌آباد گفت: امسال در سطح يك‌هزار و 400 هكتار از اراضي مستعد شهرستان پارس‌آباد برنج كشت مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، حسين فخيمي در جريان بازديد از بخشي از طرح‌هاي جهد كشاورزي پارس‌آباد اظهار داشت: با شروع عمليات كشت زراعت برنج در اراضي اين شهرستان بخش خصوصي نيز كشت خود را در حاشيه رودخانه ارس با توجه به حاصلخيز بودن منطقه آغاز كرده است.
وي افزود: اين امر سبب شده است تا حاشيه اين رودخانه كه در زبان محلي به نام شامات معروف است به صورت اراضي شاليزاري از چهره و منظرگاه مناسبي برخوردار باشد.
اين مقام مسئول تصريح كرد: با توجه به اين‌كه پس از برداشت محصولات پاييزه گندم، جو و كلزا حدود 400 هكتار به صورت كشت دوم زراعت مي‌شود پيش‌بيني مي‌شود از مجموع اين اراضي يك‌هزار و 800 هكتار به كشت گندم اختصاص يابد.
فخيمي خاطر نشان كرد: پيش‌بيني مي‌شود بيش از هفت هزار و 200 تن شلتوك و بيش از چهار هزار و 300 تن برنج سفيد از اين اراضي استحصال شود.
وي به خدمات ارائه شده به شاليكاران اشاره كرد و ادامه داد: تا كنون 140 تن كود شيميايي فسفالته به تحويل زارعان برنج‌كار شده است.
مدير جهاد كشاورزي پارس‌آباد اضافه كرد: براي آموزش و راهنمايي زارعان برنج‌كار نيز كلاس‌هاي ترويجي در كليه مراحل كاشت، داشت و برداشت به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، به همت سازمان جهاد كشاورزي كارگاه آموزشي پرورش قارچ خوراكي دگمه‌اي در اين سازمان برگزار مي‌شود.
مدير هماهنگي ترويج كشاورزي سازمان جهاد كشاورزي استان اردبيل از برگزاري كارگاه آموزشي پرورش قارچ دگمه‌اي به مدت چهار روز از چهار خرداد خبر داد.
عباس بخشعلي‌زاده افزود: پرورش قارچ خوراكي از جمله پروژه‌هاي اشتغالزا براي زنان روستايي است كه همه ساله در مناطق مختلف استان اجرا مي‌شود.
وي گفت: اين كارگاه آموزشي به منظور ارتقا سطح علمي و فني توليدكنندگان و تسهيل‌گران زن روستايي برگزار مي‌شود.
بخشعلي‌زاده خاطر نشان كرد: در اين برنامه تسهيل‌گران و علاقمندان از پروسه توليد قارچ خوراكي دگمه‌اي از قبيل تاسيسات، كمپوست‌سازي، تهيه خاك پوششي‌، پاستوريزاسيون، سالن‌هاي پرورش قارج ، تهيه اسپان يا بذر قارچ و نحوه كشت آشنا مي‌شوند.
به گزارش خبرگزاري فارس، معاونت بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي استان اردبيل نيز به باغداران و كشاورزان توصيه كرد به منظور جلوگيري از تلفات زنبور عسل و استفاده بهينه از آن در انجام عمليات گرده‌افشاني در مزارع و باغاتي كه كندوهاي زنبور عسل در اين مستقر هستند از سمپاشي‌هاي بي‌رويه و بي‌مورد خودداري كرده و در صورت نياز با مشورت كارشناسان در مواقع غروب اقدام به سمپاشي كنند.
در گردهمايي معاونين بهبود توليدات دامي منطقه يك كشور كه با حضور جمعي از مسئولان كشوري و استاني برگزار شد، تبادل نظر در مورد راهكارهاي بهبهود توليدات دامي مورد نظر قرار دهند.
در اين گردهمايي كه به منظور هدفمند كردن يارانه در بخش دام و طيور در منطقه يك كشور برگزار شده بود مجموع اقدامات انجام شده در زمينه بهينه‌سازي مصرف انرژي و سوخت در مرغداري‌ها و دامداري‌ها، افزايش بهره‌وري تكميل و ارسال پرونده براي اخذ تسهيلات از بانك‌ها و بحث تامين تليسه مطرح شد.
اتمام پيام/ص20

 
 
جمعه 6 خرداد 1390  10:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها