0

دوره‌هاي آموزشي خبرنويسي در اردبيل آغاز شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دوره‌هاي آموزشي خبرنويسي در اردبيل آغاز شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
با هدف آشنايي خبرنگاران؛
دوره‌هاي آموزشي خبرنويسي در اردبيل آغاز شد

خبرگزاري فارس: با هدف آشنايي خبرنگاران استان اردبيل دوره كوتاه‌مدت خبرنويسي و روزنامه‌نگاري به همت خانه مطبوعات استان اردبيل آغاز شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در مراسم آغازين اين دوره‌هاي آموزشي دبير خانه مطبوعات استان اردبيل اظهار داشت: اين دوره‌هاي آموزشي به صورت كوتاه‌مدت و در فصل بهار برگزار مي‌شود و قرار است دوره‌هاي تكميلي و تخصصي اين دوره‌ها نيز تابستان امسال با حضور اساتيد مجرب برگزار شود.
حبيب احمدي با بيان اين‌كه در اين دوره‌هاي آموزشي خبرنگاران عضو خانه مطبوعات شركت كرده‌اند، افزود: اين دوره‌ها در دو فاصله‌هاي زماني صبح و عصر و در روزهاي پاياني هر هفته تا اوايل تيرماه ادامه پيدا مي‌كند و در پايان نيز قرار است آزمون كتبي و عملي برگزار شود.
وي با يادآوري اين‌كه استقبال از اين دوره‌هاي آموزشي در استان اردبيل مطلوب و مناسب است، تصريح كرد: در اين دوره‌ها سعي كرده‌ايم هم موضوعات و هم دعوت از اساتيد مجرب را مد نظر قرار دهيم تا خبرنگاران فعال استان بهتر و بيشتر بتوانند با تكنيك‌ها و روش‌هاي جديد خبرنويسي و روزنامه‌نگاري آشنا شوند.
اين مقام مسئول با بيان اين‌كه در اين دوره‌ها موضوعاتي چون گزارش‌نويسي خبر‌نويسي، تكنيك‌هاي مصاحبه‌نويسي، شيوه نگارش فارسي در مطبوعات، اصول روابط انتخاب و از طريق اساتيد تدريس مي‌شود، خاطر نشان كرد: در اين دوره‌ها از اساتيد برجسته دانشگاه‌هاي تهران به ويژه دانشكده خبر دعوت كرديم تا با حضور در اين دوره‌ها آخرين يافته‌ها و تجربيات خود را به شركت‌كنندگان انتقال دهد.
دبير خانه مطبوعات استان اردبيل با يادآوري اين‌كه برگزاري چنين دوره‌هاي آموزشي به افزايش كارآمدي عرصه خبر و حرفه خبرنگاري كمك موثري مي‌كند، ادامه داد: بسياري از فعالان اين عرصه در استان اردبيل از فقر آموزش گله‌مند بودند كه خانه مطبوعات استان با همفكري اعضاي هيات مديره سعي كرد با برگزاري اين دوره‌ها اين نقص را برطرف كند.
وي با يادآوري اين‌كه كارآمدي برگزاري چنين دوره‌هايي در به كارگيري شيوه‌ها و تكنيك‌هاي نوين است، اضافه كرد: ما انتظار داريم نتيجه برگزاري چنين دوره‌هاي آموزشي افزايش مهارت‌ها و توانمندي‌هاي خبرنگاران در عرصه توليد اخبار و رخدادها باشد.
احمدي گفت: امسال علاوه بر برگزاري اين دوره‌ها تلاش مي‌كنيم دوره‌هاي آموزشي و تفريحي شهرستاني نيز ماهانه يا به صورت فصلي ادامه دهيم تا خبرنگاران بيشتر از توانمندي‌ها و الگوهاي جدي استفاده كنند.
وي تكرار تمرين و دقت در انجام رسالت را براي خبرنگاران ضروري برشمرد و افزود: اغلب شاغلان اين حرفه در استان اردبيل حتي گاهي از آموزش‌هاي ابتدايي نيز بي‌بهره هستند كه اميدواريم برگزاري اين دوره‌ها بتواند كارآمدي را بيشتر و افزون‌تر بكند.
انتهاي پيام/ص20

 
 
جمعه 6 خرداد 1390  10:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها