0

رشد 51 درصدي سرانه مطالعه در اسدآباد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

رشد 51 درصدي سرانه مطالعه در اسدآباد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان خبر داد:
رشد 51 درصدي سرانه مطالعه در اسدآباد

خبرگزاري فارس: مدير كل كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان گفت: ميزان امانت كتاب و سرانه مطالعه در كتابخانه عمومي شهرستان اسدآباد 51 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اسدآباد، فاضل عبادي در نشست انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اسدآباد با بيان اين كه در كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان ميزان امانت كتاب و سرانه مطالعه كتاب‌خواني 40 درصد رشد داشته است، اظهار داشت: اين ميزان در شهرستان اسدآباد 51.30 درصد است كه اين امر نشان از توسعه فرهنگ كتاب‌خواني مردم دارد.
وي سرانه فضاي كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان را 1.28 درصد عنوان كرد و افزود: اين ميزان سرانه در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اسدآباد 60 سانتيمتر است كه با توسعه و احداث كتابخانه استاندارد به ميزان رشد بيشتري مي‌رسد.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان با بيان اين كه با تملك زميني براي كتابخانه عمومي استاندارد در تلاش هستيم كه نخستين كتابخانه استاندارد در شهرستان اسدآباد احداث شود، بيان داشت: براي احداث كتابخانه استاندارد 2 هزار و 200 متر زمين نياز است كه با احداث اين كتابخانه ميزان سرانه اختصاصي كتابخانه‌ها در شهرستان به 3.28 درصد مي‌رسد.
وي با بيان اين كه در كتابخانه استاندارد تمام فناوري‌هاي نوين، بخش‌هاي كودك و نوجوان، اينترنت و فضاي مستقل براي مطالعه پيش‌بيني مي‌شود، ابراز داشت: مجري و مسئوليت احداث كتابخانه عمومي روستاي چنار سفلي اداره فرهنگ ارشاد اسلامي بوده كه متأسفانه به وظايف و تعهدات خود عمل نكردند و تلاش ما بر اين است كه احداث كتابخانه استاندارد را به مسكن و شهرسازي كه تخصص بيشتري دارند، بدهيم.
عبادي از برگزاري مسابقات كتاب‌خواني در استان و شهرستان به صورت مكتوب و اينترنتي خبر داد و اضافه كرد: در اين مسابقات با معرفي كتاب‌ افراد را تشويق به كتاب‌خواني مي‌كنيم.
وي هم چنين با اشاره به اين كه طرح كتاب من در كتابخانه‌هاي عمومي در سطح استان انجام شده است، تصريح كرد: در اين طرح كتاب‌هايي كه در كتابخانه موجود نيست توسط افراد و اعضاي كتابخانه معرفي و ظرف دو هفته با ثبت اينترنتي براي فرد مورد نظر تهيه مي‌شود كه براي افراد ليسانس چهار كتاب، فوق ليسانس شش كتاب و دكترا و بالاتر هشت كتاب مي‌توانند معرفي كنند.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان در ادامه از رشد 43 درصدي تخصيص نيم درصد شهرداري اسدآباد به كتابخانه‌هاي عمومي اسدآباد خبر داد و افزود: اين اعتبارات در محل جاري كتابخانه‌ها هزينه مي‌شود.
معاون فرماندار اسدآباد نيز با بيان اين كه دولت نهم و دهم توجه ويژه‌اي به رويكرد توسعه كتابخانه داشته است، اظهار داشت: در بودجه سال 90 هم شاخص‌هاي فرهنگي مدنظر است كه كتابخانه‌ها هم در اين شاخص جايگاه خاصي دارند.
حمزه عبدكوند با اشاره به اين كه براي احداث كتابخانه عمومي شهيد باهنر در سال 87 مبلغ 40 ميليون تومان اعتبار اختصاص داده شده است، اذعان داشت: از اين ميزان اعتبار تنها يك ميليون تومان اعتبار هزينه شده كه به دليل نبود و عدم ارائه نقشه اين پروژه راكد مانده است كه مي‌طلبد بيش از پيش به احداث كتابخانه‌ها توجه داشته باشيم.
وي بيان داشت: كتابخانه عمومي روستاي چنار سفلي نيز در دو سال گذشته آغاز به كار كرده كه با 60 درصد پيشرفت فيزيكي راكد مانده است كه مي‌طلبد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كه ساخت اين كتابخانه را به عهده دارد با جذب پيمانكار جديد به ادامه پروژه بپردازد.
رئيس دبيرخانه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اسدآباد هم با بيان اين كه در سال 89 مبلغ 25 ميليون تومان براي تعمير و تجهيز كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اختصاص داده شده است، خاطرنشان كرد: از اين ميزان 63 درصد تخصيص داده شده كه 50 درصد آن در امور تجهيزات و 50 درصد در تعميرات هزينه شده است.
انتهاي پيام/م20

 
 
جمعه 6 خرداد 1390  10:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها