0

سخنان رهبر در جمعه تاريخي

 
saghi08
saghi08
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1387 
تعداد پست ها : 148
محل سکونت : فارس

سخنان رهبر در جمعه تاريخي

 

نماز جمعه تهران، به امامت رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت الله خامنه اي برگزار شد.

به گزارش "تابناک" مردم تهران که با شوري وصف ناپذير و با هدف بيعتي دوباره با انقلاب و نظام اسلامي در دانشگاه تهران و خيابانهاي اطراف آن حضور يافته بودند، حين ورود مقام معظم رهبري به جايگاه، با شعار هايي چون "خوني که در رگ ماست، هديه به رهبر ماست"، " اين همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده"،"لبيک يا خامنه اي لبيک يا حسين است"، "واي اگر خامنه اي حکم جهادم دهد" و ... دقايقي به اظهار احساسات خود نسبت به رهبر معظم انقلاب پرداختند.

بنابر اين گزارش مقام معظم رهبري با اشاره به مشکلاتي که نظام در 30 سال گذشته با آنها مواجه شده و در درياي پرتلاطم حوادث، کشتي انقلاب دچار خدشه نشده است، اين وضعيت را نشانه الطاف الهي دانستند و بر حفظ و پاسداشت اين موهبت خداوندي تاکيد کردند.

ايشان متذکر شدند که مبادا هيجان هاي سياسي ما را از خدا غافل کند. مبادا بگو مگوهاي سياسي ما را غافل کند که ندانيم کجا مي خواهيم برويم و چگونه مي خواهيم برويم؟ مردم ما مردمي مؤمن هستند، حتي آناني که در ظاهر و سيما، گمان نمي رود اين گونه باشند، مي بينيم که دل هايشان متوجه خداست.

ايشان در خطبه اول با تاکيد بر تقواي الهي و توصيه خود و مردم به رعايت حدود الهي و تزکيه نفس، آحاد ملت را به خويشتن داري دعوت کردند.

ايشان در خطبه دوم با ورود به مسائل سياسي روز فرمودند:

3 مطلب را خطاب به سه دسته عرض مي کنم: يک مطلب خطاب به عموم ملت عزيزمان؛ يک مطلب خطاب به نخبگان سياسي، نامزدهاي انتخابات و فعالان سياسي و انتخاباتي و مطلبي را به سران استکبار و سردمداران رسانه هاي آنان.

خطاب به مردم شريف ايران

درباره مطلب اول که خطاب به مردم عزيز است، حرف من عبارت است از يک دنيا تجليل و تعظيم و تشکر. من دوست ندارم با مخاطبانم مبالغه کنم ولي دراين باره هر چه با مبالغه هم صحبت کنم ايرادي ندارد. کار بزرگي کرديد. انتخبات 22 خرداد نمايش عظيمي بود از روح مشارکت جوي مردم در اداره کشور.
اي سيد و مولاي من! من جان ناقابلي دارم، جسم ناقصي دارم و اندک آبرويي دارم که اين را هم خود شما داديد که همه اين ها را فداي انقلاب و نثار شما مي کنم. سيد ما و مولاي ما، براي ما دعا کن که صاحب اين انقلاب شمايي.

نسل جوان ما نشان داد که همان شور و سياسي را که در نسل اول داشتيم را دارد با اين تفاوت که در انقلاب و جنگ، هيجانات انقلاب و جنگ بود ولي حالا که اينها هم وجود ندارد، باز هم شور و شعور وجود دارد که ارزشمند است... يک تعهد جمعي احساس مي شود براي حفظ کشور و انقلاب.

مردم! اين انتخابات براي دشمنان شما يک زلزله سايسي و براي دوستان شما يک جشن تاريخي بود.تجديد پيمان با امام و انقلاب بود و براي نظام فرصتي براي نفس تازه کردن و حرکت هاي بزرگ تر.

اين انتخابات مردمسالاري ديني را به رخ مردم عالم کشيد و همه عالم ديدند که مردمسالاري ديني چيست.

اعتماد به نظام در اين انتخابات مشخص شد و دشمنان مي خواهند اين اعتماد را در هم بشکنند. اين اعتماد بزرگترين سرمايه نظام است. دشمنان مي خواهند ايجاد ترديد کنند درباره اين انتخابات. دشمنان مي خواهند اين اعتماد را بگيرند و اين، آسيبش از آتش زدن بانک و اتوبوس بيشتر است.

رقابت هاي انتخاباتي، رقابت هاي کاملا آزاد، جدي و شفاف بود و همه ديدند. به قدري اين رقابت ها و مناظره ها شفاف و صريح بود که عده اي به آن معترض شدند وحق هم تا حدودي با آنهاست.

اين چهار نامزد، همه شان جزو عناصر نظام و متعلق به نظام بوده و هستند.

يکي شان رئيس جمهور خدوم و مورد اعتماد است.

يکي نخست وزير خود من بوده است، در مدت هشت سال.

يکي از آنها فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلي دفاع مقدس بود.

و يکي از آنها دو دوره رييس مجلس بوده است.

اين رقابت، درون نظام بود بين عناصر متعلق به نظام که همه شان را از نزديک مي شناسم و خصوصيات رفتاري شان را مي دانم و از نزديک با همه شان کار کرده ام و البته همه ديدگاه هايشان را قبول ندارم و بعضي را براي خدمت به کشور مناسبتر از بقيه مي دانم ولي انتخاب با مردم است. خواست من نه به مردم گفته شد و نه لازم بود مردم ان را مراعات کنند... در انتخابات، دعوا بين نظام و بيرون نظام نيست...مردم هم در چارچوب نظام عمل کردند.

در مورد مناظره ها

اين مناظره ها، ابتکار خوبي بود و زد تو دهن کساني که مدعي بودند رقابت ها نمايشي است. مناظره ها آثار مثبتي داشت و عيوبي هم داشت. اين که همه شفاف و راحت حرف زدند ، نکته مثبت بود و يک سيلابي از نقد و انتقاد به راه افتاد و همه مجبور به پاسخگويي شدند.

مواضع افراد و گروه ها، بدون ابهام در مقابل چشم مردم قرار گرفت. مردم احساس کردند که در نظام اسلامي، بيگانه به حساب نمي آيند و نظام، اندروني و بيروني ندارد. يقيناً يکي از علل افزايش ميزان مشارکت همين امر بود. اين مناظره ها به خيابان ها هم کشيده شد و به داخل خانه ها هم رفت ...و قدرت انتخاب را بالا برد.

البته اين گفت و گو ها نبايد به جايي برسد که به کدورت تبديل شود. البته خوب است که اين مناظره ها در سطوح مديريتي ادامه يابد (البته بدون عيوبي که خواهم گفت) و افراد خود را در معرض نقد و انتقاد قرار دهند و پاسخگو باشند. اين مناظره ها در طول 4 سال هم ادامه يابد.

در مواردي، مناظره ها جنبه تخريبي پيدا مي کرد. سياه نمايي وضع موجود و دوره هاي گذشته در اين مناظره ها مشاهده شد که هر دو "رد" بود.

در مورد اتهامات و اهانتها

اتهاماتي مطرح شد که در جايي اثبات نشده است. بي انصافي هايي نسبت به اين دولت و دولت هاي قبل وجود داشت. آقايان احساساتي شدند و لابلاي حرف هاي خوب، حرف هاي ديگر هم گفته شد. ... از هر دو طرف هم بود؛ بنده در اين جا در خطبه اي که در حکم نماز است حقايق را بايد بيان کنم. هر دو طرف در اين عيب مشترک بودند.

از يک طرف صريح ترين اهانت ها به رئيس جمهور قانوني کشور طرح شد که اين امر از چند ماه پيش وجود داشت... رئيس جمهور قانوني کشور را به دروغ متهم کردند ... به رئيس جمهور نسبت هاي خجالت آوري مانند خرافاتي دادند.

از اين طرف هم کارنامه 30 سال انقلاب کم رنگ جلوه داده شد. در مناظره ها اسم افرادي برده شد که عمرشان را صرف نظام کرده اند. من در خطبه ها از کسي اسم نمي برم ولي چون اسم برده شده، من هم نام مي برم و مشخصاً از آقاي هاشمي و ناطق نوري ياد مي کنم.

آقاي هاشمي را من از سال 1336 يعني از 52 سال قبل از نزديک مي شناسم. ايشان از اصلي ترين افراد نهضت بود در دوران مبارزات. بعد از پيروزي انقلاب هم از موثرترين شخصيت ها بود در کنار امام و بعد هم در کنار رهبري تا امروز.

اين مرد بارها تا مرز شهادت پيش رفت و قبل از انقلاب اموال خود را صرف انقلاب مي کرد و اينها را جوان ها بدانند . در طول بعد از انقلاب هم هيچ موردي را سراغ نداريم که ايشان اندوخته اي از انقلاب داشته باشد. من البته در موارد متعددي با آقاي هاشمي اختلاف نظر دارم که طبيعي است ولي مردم نبايد دچار توهم باشند. البته بين ايشان و آقاي رئيس جمهور اختلاف نظر هست، هم در مسائل خارجي و مسال داخلي و نظر آقاي رئيس جمهور به نظر بنده نزديک تر است.

در مورد آقاي ناطق نوري هم همين جور، ايشان شخص خدومي است و در دلبستگي ايشان به نظام وانقلاب هيچ شکي نيست.

من همان وقت به آقاي رئيس جمهور هم تذکر دادم چون مي دانستنم ترتيب اثر مي دهند.

رقابت ها تمام شد. همه کساني که به اين 4 نامزد رأي دادند اجر الهي دارند انشاء الله. خط انقلاب 40 ميليون رأي دارند و نه 5/24 ميليون رأي به رئيس جمهوري منتخب.

زور آزمايي خياباني بعد از انتخابات کار درستي نيست، من از همه مي خواهم به اين روش خاتمه دهند و اگر خاتمه ندهند مسووليت تبعات، به عهده آنهاست.

تاکيد بر پاسداري از رأي مردم

 ايشان با تاکيد بر عزم جمهوري اسلمي براي پاسداشت رأي مردم تاکيد داشتند: 11 ميليون رأي را چگونه مي شود تقلب کرد و اگر هم کسي اشکالي دارد از مجاري قانوني طي کند... بنده زير بار بدعت هاي غيرقانوني نخواهم رفت. امروز اگر چارچوب هاي قانوني شکسته شود، در آينده هيچ انتخاباتي مصونيت نخواهد داشت.

خطاب به سياسيون

ايشان از سياسيون خواستند از افراطي گري دست بردارند و افزودندکه اگر نخبگان سياسي بخواهند براي درست کردن ابرو چشم را در باورند چه بخواهند و چه نخواهند مسوول آشوب ها و خون ها آنها هستند... دست هاي بيگانگان را ببينيد.

بايد در صندوق هاي رأي مشخص شود که مردم چه مي خواهند نه در کف خيابان ها. اگر قرار باشد بعد از هر انتخاباتي ، طرفين اردوکشي کنند به خيابان ها ، اصلاً براي چه انتخابات برگزار مي شود. تقصير مردم چيست؟ اين ها چه گناهي کردند که ما مي خواهيم طرفداران خود را به رخ بکشيم؟

براي تروريست ها هم چه چيزي بهتر از پنهان شدن در ميان مردم؟ خون اين افرادي که ريخته شده است ، جوابگويش کيست؟ انسان دلش خون مي شود از برخي از اين قضايا. بروند در کوي دانشگاه ، براي جوان ها و دانشجويان مومن و انقلابي را و نه آن شلوغ کن ها را آن حوادث را درست کنند.

در مورد تظاهرات خياباني

زور آزمايي خياباني بعد از انتخابات کار درستي نيست، من از همه مي خواهم به اين روش خاتمه دهند و اگر خاتمه ندهند مسووليت تبعات، به عهده آنهاست.

تصور غلطي است که فکر کنند با فشارهاي خياباني مسوولان را وادار کنند که زير بار بروند.تن دادن به مطالبات غيرقانوني شروع ديکتاتوري است. ... اگر کساني بخواهند ادامه دهند، آن وقت خواهم آمد و با مردم صريح تر از اين صحبت خواهم کرد.

مشکل دشمنان ايران اين است که ملت ايران را هنوز نشناخته اند. فکر کردند اينجا گرجستان است که انقلاب مخملي راه بيندازند.

خطاب به دشمنان

آمريکايي هايي که اين روزها خود را نگران مردم ايران و حقوق بشر مي نامند، همان هايي هستند که اعضاي فرقه داوودي را در خانه اي در آمريکا که شامل زن و مرد و کودک بودند، زنده زنده آتش زدند و اين اتفاق در زمان رياست جمهوري همين بانويي(اشاره به هيلاري کلينتون) بود که اين روزها اين حرف ها را مي زند.  

و سخن آخر ...

و سخن پاياني با امام زمان (عج): اي سيد و مولاي من! من جان ناقابلي دارم، جسم ناقصي دارم و اندک آبرويي دارم که اين را هم خود شما داديد که همه اين ها را فداي انقلاب و نثار شما مي کنم. سيد ما و مولاي ما، براي ما دعا کن که صاحب اين انقلاب شمايي.
سه شنبه 2 تیر 1388  11:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها