0

دادکان : "هوای نفس" کرسی AFC را از ایران گرفت

 
barandarrasht
barandarrasht
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : دی 1387 
تعداد پست ها : 4334
محل سکونت : گیلان

دادکان : "هوای نفس" کرسی AFC را از ایران گرفت

منشور اخلاقی "من درآوردی" است!

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال هوای نفس و شهرت طلبی را عامل از دست رفتن مهمترین کرسی ایران در AFC دانست و گفت: مردم باید بدانند افغانستان و بنگلادش بیشتر از ما در کمیته‌های مختلف AFC کرسی دارند.


محمد دادکان در گفتگویی ضمن بیان مطلب فوق گفت: نخستین بار توسط مرحوم آقامدد به تیم جوانان پرسپولیس رفتم و پس از بازی با تیم پاس، به تیم بوتان پیوستم. یکسال بعد به پرسپولیس آمدم و تا پایان دوران بازیگری‌ام در این تیم بودم. افتخار می‌کنم با اینکه مدافع بودم، در این سال‌ها یک کارت زرد هم از داوران نگرفتم.


وی در پاسخ به مجری برنامه صندلی داغ در مورد اینکه منشور اخلاقی را قبول دارید؟، اظهار داشت: منشور اخلاقی یک چیز من در آوردی است و در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

فوتبال ورزشی وارداتی است و باید در آن قوانین فیفا را رعایت کرد و نمی‌توانیم قوانین جدیدی برای آن بیاوریم. بطور مثال همه می‌‎دانند چقدر من تیم صنعت نفت و مردم آبادان را دوست دارم اما در حالیکه خیلی‌ها تلاش کردند این تیم را به لیگ برتر بازگردانند، من به خاطر اجرای قانون جلوی آنها ایستادم.

 

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اضافه کرد: بحث تیم ملی مربوط به فدراسیون فوتبال است ولی تخلف بازیکنان چون در اختیار باشگاه‌ها هستند باید از سوی کمیته انضباطی و سایر بخش‌های آن باشگاه رسیدگی شود.


وی در مورد اینکه کمابیش حضور مافیا در فوتبال را قبول دارد، افزود: این مسئله بستگی به نوع مدیریت در فوتبال دارد. مدیران بی‌اطلاع وقتی وارد فوتبال می‌شوند، این افراد به راحتی در آنها رسوخ می‌کنند. زمان من هم وجود داشت اما اگر من چیزی را می‌دیدم، آبروی فرد را نمی‌بردم و در نشست با وی می‌گفتم چنین خلافی را انجام داده‌اید و خداحافظ.


دادکان در پاسخ به سوالات کوتاه، کفاشیان را آدم خنده‌رو و غیر متخصص دانست و در مورد اینکه چه اتفاقی افتاد که جایگاه ایران در AFC از دست رفت، تاکید کرد: واقعیت را بخواهید بدانید، هوای نفس و شهرت طلبی عامل آن بود زیرا وقتی می‌دانم به من رای نمی‌دهند، چرا در آن شرکت می‌کنم. کسب رای پارامترهایی دارد اما این کرسی مهم را به راحتی از دست می‌دهیم. در آن کرسی ما می‌توانستیم حرف‌مان را بزنیم و در تصمیم‌گیری‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا نقش داشته باشیم.


وی در این خصوص ادامه داد: شما ببینید شاید رقیب آقایان 160 کیلو وزن داشت و چندان شناخته شده نبود اما 16 سال سابقه عضویت در AFC را داشت. ما نه تجربه، نه تخصص و نه دانش داریم، همچنین در فوتبال‌مان اینهمه جنجال وجود دارد، پس معلوم است کسی به ما رای نمی‌دهد.


رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد کسب کرسی در سایر کمیته‌های AFC هم تصریح کرد: مردم این مسئله را نمی‌دانند و اجازه بدهید آن را شفاف بیان کنم. افغانستان، بنگلادش و حتی عراق بیش از ما کرسی گرفتند. البته داشتند کرسی در سایر کمیته‌های AFC خوب است اما اینکه 20 را از دست بدهیم و 5 را بگیریم، همچنین تصمیم گیرنده نباشیم، منطقی نیست.


وی با بیان اینکه این کرسی 11 سال در اختیار ایران بود، خاطرنشان کرد: امروز در تصمیم گیری‌های AFC نقشی ندارم. آن کرسی به زحمت بدست آمده بود. متاسفانه 3 سال و نیم باید صبر کنیم تا دوباره بتوانیم برای کسب این کرسی تلاش کنیم. البته در این مدت وضعیت‌مان ضعیف‌تر می‌شود و نه تنها آن کرسی، بلکه کرسی‌ها و جایگاه‌های دیگر را هم از دست می‌‎دهیم.


دادکان در پایان گفت: پس از تغییرات در کشور عراق، رئیس فدراسیون فوتبال این کشور برکنار شد اما مسئولان جدید فدراسیون فوتبال عراق، از رئیس پیشین که در AFC جایگاه مهمی دارد، حمایت کردند تا این جایگاه حفظ شود. عراق، افغانستان و بنگلادش هم این مسئله را فهمید اما ما نفهمیدیم. ما به هم رحم نمی‌کنیم و قبلی‌ها را با هر جایگاهی که دارند را می‌زنیم، می‌کوبیم و از بین می‌بریم تا خودمان باشیم.

جمعه 6 خرداد 1390  5:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها