0

درهاي واردات بدون برنامه نبايد باز شوند

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

درهاي واردات بدون برنامه نبايد باز شوند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
تكرار/

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه صنعتي اميركبير گفت: براي توسعه اقتصادي كشور و ارتباط دانشگاه و صنعت نبايد درهاي واردات بدون برنامه باز شوند.


 

به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري فارس، عليرضا رهايي رئيس دانشگاه صنعتي اميركبير در كنفرانس ملي نقش مديريت و توسعه علم و فناوري در استقلال صنعتي كشور با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال جهاد اقتصادي گفت: امسال بايد مجاهدتي به همت همه فعالان بخش صنعت شكل بگيرد كه اين مجاهدت مي‌تواند نويدبخشي براي رسيدن به استقلال اقتصادي باشد.

وي افزود: يكي از توصيه‌هاي محافل علمي اين است كه دروازه‌هاي واردات را بدون برنامه باز نكنيم و به خلاقيت‌ها و توانايي جوانان داخل متكي باشيم. زيرا كه اين جوانان در هر عرصه‌اي وارد شدند توانسته‌اند پيشرفت‌هاي خوبي داشته باشند.

رهايي ادامه داد: در سال 89 اتفاق مباركي در كشور افتاد و ما داراي نقش جامع علمي كشور شديم كه در اين نقشه مشخص شده ما بايد طبق سند چشم‌انداز به جايگاه اول منطقه و جهان اسلام برسيم و مسير آن در نقشه مشخص شده است.

وي تصريح كرد: صنعت 30 سال گذشته ما صنعت وارداتي بوده كه در آن دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي نقشي نداشتند و به همين دليل اگر صنعت دچار مشكل مي‌شود ما براي رفع نياز به خارج از كشور محتاج بوديم كه در نقش جامع اين كشور تفكر متفاوتي ترسيم شده تا برنامه‌اي جامع براي سرمايه‌گذاري در بحث تحقيق و توسعه برقرار كند.

رئيس دانشگاه اميركبير با اشاره به قانون اختصاص نيم تا 3 درصد درآمد شركت‌هاي به بحث پژوهش گفت: اين قانون بايد در زمينه مشاركت بين دانشگا‌ها و صنعت هزينه شود مي‌تواند تحولي عظيم در كشور ايجاد كند.

وي خاطرنشان كرد: همانطور كه بايد برنامه‌ريزي شود تا درهاي باز واردات كنترل شود بلكه بايد توسعه صادارت فني نيز در كشور اتفاق بيفتد و بايد سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي در زمينه سرمايه‌گذاري روي توسعه فناوري تشويق شوند كه در اين زمينه بايد حق مالكيت فكري نيز در نظر گرفته شود.

رهايي گفت: اگر برنامه‌ريزي مشخصي در زمينه توسعه صنعتي شكل بگيرد قطعا ما مي‌توانيم تحريم‌ها را تبديل به فرصت كنيم اما اگر اين يكپارچگي وجود نداشته باشد قطعا تحريم‌ها مي‌تواند به كشور هزينه وارد كند.
انتهاي پيام/ع

حسین  منی و انا من حسین

جمعه 6 خرداد 1390  5:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها