0

نخستين جلسه هيأت‌امناي دانشگاه آزاد به‎زودي تشكيل مي‌شود

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

نخستين جلسه هيأت‌امناي دانشگاه آزاد به‎زودي تشكيل مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مخبردزفولي در گفت‌و‌گو با فارس:

خبرگزاري فارس: دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي خاطرنشان كرد: نخستين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد به‎زودي برگزار مي‌شود.


 

محمدرضا مخبردزفولي دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حاشيه اولين همايش فارغ ‌‌التحصيلان ايراني خارج از كشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، در پاسخ به اين سؤال كه آيا هيأت مؤسس دانشگاه آزاد سه عضو پيشنهادي خود را براي حضور در هيأت امناي دانشگاه آزاد به شوراي عالي انقلاب فرهنگي معرفي كرده است و اولين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد چه زماني برگزار مي‌شود، گفت: اولين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد به زودي تشكيل مي‌شود.

وي افزود: تركيب اعضاي هيأت امناي دانشگاه آزاد به‏زودي تكميل مي‌شود و پس از آن اولين جلسه برگزار مي‌شود.

دبير شوراي انقلاب فرهنگي در حاشيه اين همايش و جمع خبرنگاران در خصوص الزامات نقشه جامع علمي كشور گفت: نقشه جامع علمي كشور ابلاغ شده است و در اين نقشه الزامات و نحوه پيگيري و رصد اين نقشه پيش‌بيني شده است.

مخبردزفولي خاطرنشان كرد: در فصل انتهايي نقشه جامع علمي كشور، ستادي پيش‌بيني شده است كه وظايف راهبري، پيگيري، هماهنگي، نظارت و پايش را در موضوع رصد به‏عهده دارد.

عضو هيأت علمي دانشگاه تهران در ادامه تصريح كرد: اولين جلسه ستاد راهبري نقشه جامع علمي كشور هفته گذشته با حضور جمعي از وزرا برگزار شد و تركيب اين ستاد اعم از تعدادي از اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، وزراي علوم، بهداشت، آموزش و پرورش، معاون علمي رئيس‌جمهور، رؤساي كميسيون‌هاي آموزش و تحقيقات مجلس و بهداشت و درمان و يكي از فضلاي حوزه علميه به انتخاب شوراي عالي حوزه علميه قم است.

وي در ادامه گفت: در جلسه ستاد راهبري نقشه جامع علمي كشور چند مصوبه به تصويب رسيد و آنچه از سند نقشه جامع علمي كشور امكان اجرايي شدن در سال 90 را داشته باشد استخراج مي‌شود.

مخبردزفولي بيان داشت: در اين جلسه مصوب شد كه سهم هركدام از دستگاه‌هاي ذي‏ربط براي اجرايي كردن اين مواد در سال 90 سپرده شود و دستگاه‌هاي مربوطه در دوره‌هاي مستمر تا پايان سال گزارش پيشرفت كار و اجرايي شدن آن را به ستاد راهبري انتقال ‌دهند و اين ستاد نيز گزارشي از پيشرفت نقشه جامع علمي كشور را به شوراي عالي انقلاب فرهنگي اعلام كند.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اينكه وزارت علوم و بهداشت و معاونت علمي رياست‌جمهوري همگان متفق‌القول هستند كه نقشه جامع علمي كشور با برنامه‌ريزي و زمان‌بندي مناسب اجرايي شود، اظهار داشت: ستاد راهبري نقشه جامع علمي كشور سهم هر دستگاه اجرايي براي اجرايي كردن موادي از اين سند را كه بايد در سال 90 اجرايي شود تا ماه آينده ابلاغ مي‌كند و هفته آينده نيز ستاد راهبري نقشه جامع علمي كشور تشكيل جلسه خواهد داد.
انتهاي پيام/*

حسین  منی و انا من حسین

جمعه 6 خرداد 1390  5:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها