0

کشف قارچ هفت كيلویي در اسفراين

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

کشف قارچ هفت كيلویي در اسفراين

قارچ هفت کیلوییيك كشاورز اسفرايني در روستاي 'قزاقي' اين شهرستان استان خراسان شمالي با يافتن يك قارچ طبيعي هفت كيلوگرمي موفق شد ركورد همشهري خود را بشكند.

'علي اصغر ضرغامي' مدير جهاد كشاورزي اسفراين روز پنجشنبه در اين خصوص به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: كشاورز روستايي اين قارچ كوهي را از دامنه كوهستانهاي روستاي خود يافته بود كه آن را به شهر آورد و به اين مديريت تحويل داد.

همچنين هفته جاري يكي از اهالي روستاي 'سست' اسفراين نيز از اطراف روستاي خود قارچي به وزن سه كيلو و 400 گرم برداشت كرده بود.

به گفته كارشناسان علوم تغذيه قارچ از گياهان بسيار سودمند است كه مصرف آن موجب تقويت استخوانها شده، خستگي را رفع كرده و كمبود ويتامين دي بدن را جبران مي كند.

قارچ طبيعي كه نسبت به انواع پرورشي آن متراكم و گوشتي تر است، از طعم و مزه بهتري نيز برخوردار است و به دليل رشد در دامن طبيعت از نظر غذايي نيز خواص مفيد بيشتري دارد.
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
پنج شنبه 5 خرداد 1390  4:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها