0

رييس فدراسيون:‌ فرهنگ سازي از ضروريات توسعه كمي و كيفي ورزش كاراته است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

رييس فدراسيون:‌ فرهنگ سازي از ضروريات توسعه كمي و كيفي ورزش كاراته است

مشهد- رييس فدراسيون كاراته جمهوري اسلامي بستر و فرهنگ سازي مناسب را از ضروريات مهم توسعه كمي و كيفي ورزش كاراته در جامعه دانست.
رييس فدراسيون:‌ فرهنگ سازي از ضروريات توسعه كمي و كيفي ورزش كاراته است

'سيد عباس احمد پناهي'‌ روز چهارشنبه در مشهد طي نشست خبري افزود: اين تصور نادرست بين خانواده ها وجود دارد كه كاراته ورزشي خشن مي باشد و استنباط عمومي هم اين است كه در همه فيلمهاي رزمي و خشن، به ورزش كاراته پرداخته مي شود.


به گزارش خبرنگار ورزشي ايرنا وي ادامه داد: اين در حالي است كه درصد آسيب ديدگي كاراته حتي از رشته فوتبال به مراتب كمتر است.


وي خاطر نشان كرد:‌ سبك كاتاي ورزش كاراته حتي در سنين پايين تر براي كودكان نيز برگزار مي شود.


وي اظهارداشت: بايد با فرهنگ سازي مناسب واقعيتهاي ورزش كاراته به مردم و از جمله نوجوانان و جوانان شناسانده شود و رسانه هاي ارتباط جمعي نقش مهمي در اين ارتباط بر عهده دارند.


رييس فدراسيون كاراته ايران گفت:‌ استعداديابي و شناخت ظرفيتهاي بلقوه مناطق مختلف كشور در دستور كار اين فدراسيون قرار دارد.


وي بيان كرد:‌ اعزام مربيان تيم ملي كاراته به رقابتهاي استاني و برگزاري دوره هاي آموزش و استعداد يابي از مهمترين اقدامات در اين ارتباط است.


وي برگزاري مسابقات آسيايي و جهاني كاراته در رده هاي سني جوانان، زير 21 سال و اميدها را در سالجاري ياد آور شد و گفت:‌ نيل به نتايج مطلوب در اين رقابتها از اهداف مهم ما است.


وي گفت: تيم ملي بزرگسالان ايران در مسابقات قهرماني آسيا كه 24 تيرماه در چين برگزار مي شود، شركت خواهد كرد.


پناهي اظهارداشت:‌ حضور تاثير گذار و مدال آور در رقابتهاي جهاني كاراته 2012 فرانسه و همچنين بازيهاي آسيايي 2014 كره جنوبي را از جمله اهداف فدارسيون كاراته كشورمان دانست.


وي اضافه كرد:‌ با عنايت به اينكه اكثريت نفرات تيم ملي كاراته بزرگسالان را كاراته كاران جوان تشكيل مي دهند، اين تيم بايد با حضور در مسابقات مختلف به تجربه كافي رسيده و تركيبي قدرتمند را براي بازي هاي آسيايي 2014 كره جنوبي تشكيل بدهند.


او گفت:‌ تيم ملي كاراته اميد كشور امسال در سه وزن به مسابقات جهاني اعزام مي شود.


پناهي افزود:‌ با تلاش و پيگيري فدراسيون كاراته امكان حضور بانوان كاراته كاي كشور با حجاب اسلامي در مسابقات كاراته جهاني از سال گذشته فراهم شد.


وي اظهار داشت:‌ كاراته استان خراسان رضوي طي سنوات اخير با تعاملي و همدلي بين مسوولين هيات و سبكهاي استان پيشرفت خوبي داشته است.


او افزود: اختلاف نظر من و 'سمندر'‌ رييس اسبق فدراسيون كاراته در خصوص رياست فدراسيون غرب آسيا تنها بر سر لزوم رعايت قوانين و مقررات در اين انتخاب است.


وي گفت: انتخاب رييس فدراسيون غرب آسيا تنها با سه راي تاثير مناسبي نخواهد داشت بلكه بايد با اتكا‌ به حداقل 13 راي اعضاء اين فدراسيون باشد و هر شخصي كه شانس بيشتري داشته باشد به اين سمت برگزيده شود

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

پنج شنبه 5 خرداد 1390  4:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها