0

گوگل مشکل امنیتی تماس و تقویم سیستم عامل اندروید را رفع کرد

 
latif1369
latif1369
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1387 
تعداد پست ها : 1083
محل سکونت : خراسان جنوبی

گوگل مشکل امنیتی تماس و تقویم سیستم عامل اندروید را رفع کرد

Sophos Sophos

همانطور که پیش تر اعلام کردیم حفره امنیتی اندروید در نحوه ارسال و دریافت اطلاعات  گزارش شده بود که هکرها را قادر می ساخت به اطلاعات کاربران این سیستم عامل دسترسی داشته باشند. گوگل کمی بعد این مشکل امنیتی را مرتفع کرد و در قالب بروز رسانی برای این سیستم عامل عرضه کرد. به کاربران اندروید پیشنهاد شده است هر چه زودتر سیستم عامل تلفن یا تبلت خود را بروز رسانی کنند.

اطلاعات تماس ها و تقویم کاربر در زمان اتصال به سرویس های گوگل و یا غیر گوگلی و در شبکه های غیرامن بدون رمزگذاری ارسال و یا دریافت می شد.

سخنگوی گوگل در این رابطه گفته است: "ما نسخه بروز رسانی را برای سیستم عامل اندروید منتشر کرده ایم که مانع مشکلات امنیتی حین ارسال و دریافت اطلاعات می شود و از دسترسی نرم افزارهای مخرب به اطلاعات تماس و تقویم کاربران جلوگیری می کند."

ُSophos، بزرگترین تشکیلات امنیتی این مشکل سیستم عامل اندروید را تایید کرده و بیان کرده بود اطلاعات اکثر کاربران اندرویدی در خطر است.

محققین آلمانی که این حفره امنیتی اندروید را کشف کرده اند مشکلات احتمالی زمان دسترسی به سرویس همگام سازی Picasa را نیز اعلام کرده بودند. اما هنوز مشخص نیست که این مشکل مرتفع شده باشد.

به هر حال اگر تلفن و یا تبلت اندرویدی دارید هر چه سریعتر به اینترنت متصل شده و سیستم عامل خود را بروز رسانی کنید.

قاصدک
شعر مرا از بر کن
برو ان گوشه باغ
سمت ان نرگس مست
و بخوان در گوشش
و بگو باور کن

یک نفر یاد تو را
دمی از دل نبرد...

http://www.akharin.blogfa.com

پنج شنبه 5 خرداد 1390  3:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها