0

ژاوي: آبيدال الگويي براي همه ماست

 
ghasemkalak
ghasemkalak
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 19668
محل سکونت : خراسان رضوي

ژاوي: آبيدال الگويي براي همه ماست

ژاوي: آبيدال الگويي براي همه ماست
 

ژاوي، هافبک بارسلونا، اريک آبيدال، هم تيمي فرانسوي اش را به دليل بازگشت به ميادين بعد از پشت سر گذاشتن بيماري سرطان مورد ستايش قرار داد.


  این مدافع فرانسوی در ماه مارس تحت عمل جراحی قرار گرفت تا یک تومور سراطانی از کبدش خارج شود اما خیلی زود به میادین باز گشت و در دیدارهای اخیر بارسا بازی کرد.

او در سه دیدار اخیر بارسا در لالیگا مقابل لوانته، دپورتیوو لاکرونیا و مالاگا در ترکیب اصلی قرار گرفتو احتمالا در فینال لیگ قهرمانان مقابل منچستریونایتد نیز از ابتدا به میدان خواهد رفت.

همین بهبودی سریع و شجاعت برای بازی کردن دوباره، ژاوی را تحت تاثیر قرار داده و به همین دلیل او را الگو برای دیگران می داند.

ژاوی در گفتگو با خبرنگاران گفت:" او نشان داد الگویی برای همه است. به خاطر همه چیزهایی که نشان داد، ارزش ها، مبارزه جویی، بهبودی، مقاومت و غلبه بر بیماری و میل به بازگشت. شما اصلا نمی توایند تصور کنید که او یک عمل جراحی را پشت سر گذاشته است.

من تاکنون چنین شرایط بدی را تجربه نکرده ام. در واقع مشکل او مسئله مرگ و زندگی بود. اکنون او برگشته و به اندازه قبل با قدرت به کارش ادامه می دهد. این فوق العاده است. او یک الگوی برای خیلی از آدم ها می تواند باشد. او در آن شرایط خیلی آرام بود و ما بیشتر از او عصبی بودیم. بازگشت او یک خبر فوق العاده برای ما بود."

آبیدال فینال چمپیونزلیگ سال 2009 را به دلیل محرومیت از دست داد اما این بار احتمالا در ومبلی به میدان خواهد رفت.

" او خیلی خوب تمرین می کند. او به نظر قوی و هیجان زده می رسد. او آخرین فینال ما در چمپیونزلیگ و همچنین فینال کوپا دل ری را از دست داد بنابراین برای این بازی خیلی هیجان زده است."

 

پنج شنبه 5 خرداد 1390  12:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها