0

كلنگ زني پژوهشگاه ملي و آغاز مطالعات احداث بيمارستان 540 تختخوابي دانشگاه علوم پزشكي تبريز

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

كلنگ زني پژوهشگاه ملي و آغاز مطالعات احداث بيمارستان 540 تختخوابي دانشگاه علوم پزشكي تبريز

با حضور وزير بهداشت صورت گرفت؛

كلنگ زني پژوهشگاه ملي و آغاز مطالعات احداث بيمارستان 540 تختخوابي دانشگاه علوم پزشكي تبريز

بزرگنمایی:  

خبرگزاري آريا- با حضوردستجردي ،معاون پارلماني رئيس جمهوري،استاندار آذربايجانشرقي،قائم مقام پارلماني وزير بهداشت،سرپرست دانشگاه علوم پزشکي تبريز مراحل مطالعاتي احداث بيمارستان 540تختخوابي تبريز آغاز و كلنگ احداث پژوهشگاه ملي دانشگاه علوم پزشكي تبريز توسط وزير بهداشت بر زمين زده شد.
به گزارش خبرگزاري آريا از تبريز به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي تبريز ،دستجردي وزير بهداشت و درمان در اين آئين گفت:با توجه به  ظرفيت  و توان بالاي دانشگاه علوم پزشكي تبريز و وجود  اعضاي هيئت علمي و پزشكان متعهد و متخصص و  نيز منطقه جغرافيايي استان آذربايجان شرقي در رابطه با توريسم درماني و توليد علم و اهتمام وزارت بهداشت بر سهولت و ارتقا كيفي دسترسي مردم به خدمات سلامت اجراي پروژه هاي فوق در اين استان مورد تصويب قرار گرفته بود.
وي افزايش تعداد تخت هاي بيمارستاني و جايگزيني آنها با امكانات مدرن در راستاي افزايش رضايتمندي بيماران را از اولويت هاي وزارت بهداشت برشمرده و اظهار اميدواري كرد: با پيگيري هاي وزارت مسكن و شهر سازي كه دو و نيم ميليارد تومان براي انجام مطالعات اين طرح ها اختصاص يافته و نيز حمايت نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي و نيز با توجه به اشغال صددرصدي بيمارستان فعلي امام خميني (ره) اين طرح ها با پشتيباني همه جانبه وزارت بهداشت ودرمان به افتتاح برسند.
گفتني است که اعتبار مورد نياز براي ساخت اين بيمارستان در ضلع جنوبي بزرگراه شهيد كسايي تبريز در بودجه 90 پيش‌بيني شده و با 25 ميليارد ريال اعتبار اوليه مطالعات آن آغاز شده است.
اين بيمارستان 50 هزار متر مربع زير بنا داشته و براي تكميل آن حدود 500 ميليارد ريال اعتبار نياز است.
در سال 86 وقوع زمين لرزه در تبريز و بروز شكاف در ديواره‌هاي بيمارستان امام خميني(ره) موجب شد تا بخشي از آن كه آسيب ديده بود تخليه شده و بخشي كه نسبتا مقاوم بود به بيمارستان شهيد مدني تبريز اضافه شود.
با توجه به همزماني اين رويداد با افتتاح بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي امام رضا (ع) تبريز كه قرار بود به جمع بيمارستان هاي موجود اضافه شود، قسمت تخليه شده بيمارستان امام خميني (ره) به اين بيمارستان انتقال يافت.
با تحميل حجم مراجعان اين بيمارستان بر روي بيمارستان امام رضا (ع) پيگيري‌ها براي جايگزيني بيمارستان‌هاي امام خميني(ره) و شهداي تبريز در محلي جديد توسط مسئولان ذيربط آغاز شد.
در جريان سفر سوم هيئت دولت به استان آذربايجان شرقي ساخت بيمارستان 540 تختخوابي به عنوان جايگزيني براي دو بيمارستان مذكور تصويب و مراحل اداري و واگذاري زمين آن پيگيري شد.
بالاخره حدود يك ماه قبل احداث اين بيمارستان در معاونت راهبردي رياست جمهوري نيز تصويب و هزينه ساخت آن در بودجه 90 پيش‌بيني شد.
استانداري آذربايجان شرقي نيز زميني را در ضلع جنوبي بزرگراه شهيد كسايي تبريز براي ساخت اين بيمارستان اختصاص داده است.
پژوهشگاه ملي دانشگاه علوم پزشكي تبريز هم با مساحت 30 هزار متر مربع و اعتبار 250 ميليارد ريال ساخته مي شود كه 40 ميليارد ريال اعتبار اوليه به آن اختصاص يافته است .
شايان ذکر مي باشد دكتر دستجردي در سفر يكروزه به استان آذربايجان شرقي همزمان با ميلاد حضرت فاطمه (س) علاوه بر طرح هاي فوق از شهرستانهاي هشترود،مراغه، بناب و سراب نيز بازديد و طرح هايي را افتتاح خواهند نمود.

 

حسین  منی و انا من حسین

چهارشنبه 4 خرداد 1390  10:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها