0

دانش آموختگان دانشگاه ها، بزرگترين سرمايه هاي توسعه يافتگي كشورند

 
ararar
ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی

دانش آموختگان دانشگاه ها، بزرگترين سرمايه هاي توسعه يافتگي كشورند

 

 

دانش آموختگان دانشگاه ها، بزرگترين سرمايه هاي توسعه يافتگي كشورند

 

آنا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرعباس ، دانشگاه ها را زير بناي اصلي توليد علم و توسعه خواند و گفت : دانش آموختگان اين دانشگاه ها به عنوان ثمره و نتيجه ي اين دانشگاه ها هستند كه به عنوان سرمايه هاي توسعه يافتگي در كشور به شمار مي روند .

به گزارش آنا، دكتر احمد علي اسدپور كه در جمع استادان ، كاركنان ، دانش آموختگان و خانواده هاي آنان سخن مي گفت با تبريك ولادت دخت نبي مكرم
( ص‌) اسلام و فرزند برومندش امام راحل (ره ) و همچنين روز مادر و تبريك ويژه به آموختگان براي كسب موفقيت در تحصيلات دانشگاهي و آماده شدن براي تحصيل در مقاطع بالا تر خطاب به آنان گفت : به پاس موفقيتي كه بدست آورده اند ، نماز شكر به جاي آورند وخداوند باري تعالي را سپاس گويند و از محضر پدر ، مادر و استادان نيز قدرداني كنند و با استعانت از كلام الله مجيد و به پشتوانه انقلاب شكوهنمد اسلامي ؛ خود را براي خدمت به اين مرز و بوم آماده سازند و در كنار خدمت به خلق خدا ، براي ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر نير آستين همت بالا بزنند و تلاش كنند.
وي در ادامه افتخارات بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي را در عرصه هاي علمي ، ورزشي ، پژوهشي و فرهنگي بر گرفته از نظام مقتدر جمهوري اسلامي عنوان كرد و گفت : به همت و كمك رهبر كبير انقلاب اسلامي ، حضرت امام راحل ( ره ) نهال علمي دانشگاه آزاد اسلامي كاشته و با حمايت رهبر معظم انقلاب و آيت الله هاشمي رفسنجاني و مديريت مدبرانه دكتر جاسبي و همچنين ساير دلسوزان نظام و انقلاب اسلامي ، به رشد و شكوفايي رسيد و اكنون ثمره ي آن به بيرون از مرزهاي گوهر بار ميهن اسلامي و عزيزمان ايران نيز صادر شده است و به عنوان يك سفيرقدرتمند علمي ، در ترويج و گسترش فرهنگ ناب محمدي و بركات اين انقلاب در ساير كشور ها نقش مهم و كليدي دارد .
عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي تصريح كرد : عشق به نظام اسلامي و مردم سرفراز ايران زمين ؛ مسؤولان دلسوز وقت نظام را بر آن داشت تا در اوجنگ تحميلي ايادي استكبار و دفاع مقدس به فكر تاسيس دانشگاه بيافتند تا با قوي كردن بنيه علمي در مناطق مختلف و به خصوص محروم كشور ، بتوانند انقلاب اسلامي را با پايه هاي فكري جوانان پيوند زنند و اين انقلاب را به تمام جهانيان بشناسانند .
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس افزود : اين دانشگاه تا كنون حدود 17000 فارغ التحصيل متخصص و كاردان به شريان علمي اين استان تزريق نموده و اكنون با 12000 دانشجو، 58 رشته در مقاطع كارشناسي ارشد، كارشناسي و كارداني ، 350 استاد هيات علمي تمام وقت ، نيمه وقت و حق التدريس ، حدود 35 آزمايشگاه تخصصي و مجهز ، 3 كافي نت براي استادان و دانشجويان ، 3 كارگاه مجهز كامپيوتر ، كتابخانه مستقل با ظرفيت مخزن 200 هزار جلد و همچنين كتابخانه ديجيتالي با اتصال به بزرگترين منابع علمي كشور و جهان ، بيش از 60000 متر مربع فضاي آموزشي ، پژوهشي ، رفاهي و... ؛ ساخت زيباترين و بزرگترين مسجد دانشگاه در سه طبقه ، ساخت فاز 9 دانشگاه براي راه اندازي سالن ورزشي ، ساختمان آموزشي و... بزرگترين مجتمع علمي و آموزشي استان است .
وي تعداد دانشجويان اين دانشگاه را در استان هرمزگان 26000 نفر خواند و گفت : 80 در صد دانشجويان اين دانشگاه را در استان دانشجويان بومي تشكيل مي دهند و اين افتخاري است كه نصيب اين دانشگاه شده تا اين عزيزان در اين استان بمانند و چهره فقر فرهنگي را از چهره ي اين استان بزدايند .
وي در پايان سخنانش با آرزوي موفقيت براي دانش آموختگان ، اظهار اميدواري كرد تا در مقاطع بالاتر علمي دوباره آنان را ديدار نمايد و شاهد رشد و شكوفايي علمي آنان باشد .
اين مراسم كه به همت كانون فارغ التحصيلان حوزه معاونت دانشجويي واحد بندرعباس برگزار شد با برنامه هاي شاد و متنوع ديگري ادامه يافت و در پايان150 دانش آموخته اين دانشگاه در رشته كارشناسي ارشد محيط زيست ، سازه و حقوق و كارشناسي حسابداري ، پرستاري ، پرستاري ، اقتصاد ، بازرگاني ، علوم تربيتي ، زمين شناسي ، حقوق ، گمرك ، كامپيوتر ، فيزيك ، مديريتآموزشي ، محيط زيست ، مترجمي زبان انگليسي ، عمران و معماري لوح پايان تحصيلات خود را از دست مسؤولان دانشگاه دريافت كردند .

 

14:23:10 1390/03/04

 

چهارشنبه 4 خرداد 1390  10:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها