0

معرفی مقالات برتر همایش ملی "فرهنگ ایثار و شهادت" در همدان

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

معرفی مقالات برتر همایش ملی "فرهنگ ایثار و شهادت" در همدان

معرفی مقالات برتر همایش ملی "فرهنگ ایثار و شهادت" در همدان

آنا: همایش ملی "فرهنگ ایثار و شهادت: فرصتها و چالشها در حوزه فرهنگ" به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی همدان که به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، برگزار گردید با معرفی مقالات برتر به کار خود پایان داد.

دبیر علمی این همایش در آیین اختتامیه همایش ملی "فرهنگ ایثار و شهادت: فرصتها و چالشها در حوزه فرهنگ" به آنا گفت: حضرت حق جل و علا برای تعالی و ارتقاء انسان و رساندن او به مقام قرب الهی، برگزیده ترین افراد بشر را با متعالی ترین آموزه های انسان ساز در گستره تاریخ، برای بشریت ارسال فرمود تا با تبلیغ و کاربست مفاهیم والای ادیان و کتب الهی در مسیر بندگی برای حاکمیت خلافت الهی گام نهد.

دکتر علی طاهری افزود: آن چه که قرآن کریم از تاریخ هادیان حق، بازگو می کند، استواری حق و ماندگاری بر این مسیر، همواره مستلزم پایمردی و فداکاری و ایثار از خود گذشتگی یاران حق و حقیقت و پیروان این رسالت بوده است،
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان خاطر نشان کرد : در صحنه ی رویارویی حق و باطل، سیمای یاران حق متجلی می شود تا با ایثار و جانفشانی خود برگهای زرینی را در تاریخ بشریت رقم بزنند و جلوه های زیبای انقلاب اسلامی از پایمردی و کرامت الهی انسان را بیافرینند.
وی بیان داشت اولین نشست برگزاری این همایش در اسفند ماه 1388 با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی همدان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان برگزار شد و پس از نشستهای فراوان محورهای اصلی برگزاری همایش شکل گرفت و کمیته های مختلف به وجود آمد.
طاهری بیان داشت: پس از اعلام و فراخوان بیش از 70 مقاله از بیست استان کشور به دبیر خانه همایش ارسال شد و به جرأت می گویم کمیته داوران علمی همایش با سعی و تلاشی که از خود نشان دادند سعی نمودند تا تمامی مقاله های پذیرفته شده دارای ارزش علمی و پژوهشی دقیقی باشند و حقی خدای ناکرده از کسی تضییع نگردد.
در ادامه آیین اختتامیه از مقالات برتر ارائه شده به ترتیب رتبه اول به مقاله آقای دکتر نصرالله عرفانی با عنوان "ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیدگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور همدان" اختصاص داده شد و رتبه دوم مقاله مشترک آقای سید سعید حسینی و اژدر شمخانی با عنوان "بررسی اندیشه های ( فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی) در وصیت نامه های شهدا و مقاله آقای محمد سعید افراز با عنوان "واکاوی تعاملات ایثار و رشد اقتصادی با رهیافت سرمایه اجتماعی" به عنوان سومین مقاله تجلیل شد.
گفتنی است همایش ملی فرهنگ ایثار و شهادت: فرصتها و چالشها در حوزه فرهنگ با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی همدان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان در دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار شد./110

11:53:02 1390/03/04

 

حسین  منی و انا من حسین

چهارشنبه 4 خرداد 1390  10:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها