0

اجراي طرح هاي جلوگيري از سوزاندن گازهاي همراه نفت بر اساس ايده هاي نظام مشاركتي

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

اجراي طرح هاي جلوگيري از سوزاندن گازهاي همراه نفت بر اساس ايده هاي نظام مشاركتي

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز كارون خبر داد:

اجراي طرح هاي جلوگيري از سوزاندن گازهاي همراه نفت بر اساس ايده هاي نظام مشاركتي

آنا:مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز كارون با اشاره به اجراي چند طرح ممانعت از سوزاندن گازهاي همراه نفت در مناطق تحت پوشش شركت بهره برداري نفت و گاز كارون، گفت: اجراي اين طرح ها، صرفه جويي اقتصادي چشمگيري را به دنبال داشته است.
عبدالمهدي مجتهدي؛ مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز كارون با بيان اين مطلب افزود: طي سال گذشته، طرح ممانعت از سوزاندن روزانه 9.3 ميليون فوت مكعب گاز در حوزه عملياتي نفت و گاز كارون اجرايي شد كه اين اقدام باعث صرفه جويي سالانه 250 ميليارد توماني در هزينه ها شده است.
وي تصريح كرد: پيشتر نيز 2 پروژه جلوگيري از سوزاندن گازهاي همراه نفت در اين حوزه عملياتي اجرايي شده بود كه بر اساس يكي از اين پروژه ها، روزانه از سوزاندن 55 ميليون فوت مكعب گاز با ارزش سالانه يك هزار و 500 ميليارد تومان جلوگيري شد و در پروژه ديگر نيز با جلوگيري از سوزانده شدن 20 ميليون فوت مكعب گاز در روز، سالانه 600 ميليارد تومان در هزينه ها صرفه جويي به عمل آمد.
مجتهدي در اين ارتباط به نكته قابل توجهي اشاره و اظهار كرد: هيچ يك از طرح هاي ياد شده، بر اساس برنامه ريزي و هدفگذاري قبلي در دستور كار قرار نگرفتند، بلكه اجراي اين طرح ها، برخاسته از ايده ها و پيشنهادات ارائه شده كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز كارون به نظام مشاركت اين شركت بوده است.
مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز كارون با بيان اينكه اين شركت براي پنجمين سال متوالي، ركورد توليد نفت خام در ايران را پشت سر گذاشته و به رتبه نخست توليد نفت در كشور دست يافته است، ادامه داد: اين شركت، بيش از يك چهارم نفت خام توليدي ايران را از محل ميادين تحت پوشش خود تامين مي كند.
مجتهدي، متوسط توليد كنوني شركت بهره برداري نفت و گاز كارون را يك ميليون و 51 هزار بشكه در روز عنوان كرد و گفت: اين شركت با در اختيار داشتن حوزه هايي مانند اهواز و آسماري، بنگستان، آبتيمور، آزادگان، منصوري، دارخوين شماره 2 و ورامين مشغول به فعاليت است.
وي خاطرنشان كرد: طي سال 89، بيش از سه هزار و 600 مورد تعميرا ت اساسي، 1200 مورد تعمير خط لوله و تاسيسات سرچاهي و صدها عمليات تعميراتي ديگر در شركت بهره برداري نفت و گاز كارون انجام شده است.

16:09:43 1390/03/03

 

حسین  منی و انا من حسین

چهارشنبه 4 خرداد 1390  9:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها