0

گزارش كامل از مراسم خاكسپاري حجازي

 
masoud2star
masoud2star
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2823
محل سکونت : فارس

گزارش كامل از مراسم خاكسپاري حجازي

 

گزارش كامل از مراسم خاكسپاري حجازي
 

دروازه‌بان پيشين تيم ملي فوتبال صبح امروز در بدرقه پورشور مردم در خانه ابدي آرام گرفت.


  پيکر ناصر حجازي، دروازه‌بان پيشين تيم ملي فوتبال و استقلال صبح امروز با حضور جمع انبوهي از طرفداران و دوستدارانش تشييع شد.
پيکر حجازي ابتدا در ورزشگاه آزادي در حضور 20 هزار هوادار دور افتخار زد و پس از آن به بهشت زهرا منتقل شد تا در خانه ابدي آرام گيرد.

در زير حاشيه‌هاي اين مراسم را مي‌خوانيد:

* از همان دقايق ابتدايي صبح امروز هواداران مرحوم ناصر حجازي در ورزشگاه آزادي مستقر شدند و صوت قرآن در استاديوم طنين‌انداز شد. بنر بزرگي از حجازي در ورزشگاه نصب شده بود.

* عکس‌هاي ناصر حجازي ميان هواداران عزادار توزيع شد. عده‌اي از هواداران با شعار "حجازي کاپلو "، " حجازي مردمي "، " رو قلب ما نوشته ناصر سلطان عشقه "، عشق و محبت خود را به مرحوم ناصر حجازي نشان دادند و برخي ديگر نيز با شعار " عزا عزاست امروز ناصر خان حجازي، پيش خداست امروز "، "ناصرخان بلند شو، اس اسي بي‌قراره " به عزاداري پرداختند.

* محلي در مقابل جايگاه به بانوان اختصاص داده شده بود تا آنها نيز بتوانند در اين مراسم حضور يابند.

* با وجودي که از قبل اعلام شده بود که مردم مي‌توانند از طريق درهاي 2 و 12 وارد ورزشگاه آزادي شوند؛ اما باز عده زيادي مقابل در اصلي ورزشگاه تجمع کردند.

* بيش از 400 خبرنگار نوشتاري و تصويري در ورزشگاه آزادي براي پوشش مراسم خاکسپاري ناصر حجازي حضور پيدا کرده بودند، اما جايگاه پشت دروازه را براي مستقر شدن آنها در نظر گرفتند که اين امر با توجه به اينکه مردم و خانواده حجازي در ضلع شمالي ورزشگاه حضور داشتند اصلا براي پوشش اخبار مناسب نيست و همين موضوع اعتراض خبرنگاران و عکاسان را در پي داشت که سرانجام با مساعدت نبي دبير فدراسيون، حسيني روابط عمومي فدراسيون فوتبال و اصغر حاجيلو خبرنگاران و عکاسان توانستند در داخل زمين حضور پيدا کنند.

* علي فتح الله زاده که شور و حال مردم را در تشويق ناصر حجازي مي‌ديد با در دست گرفتن ميکروفن براي هواداران مشغول سخنراني شد و گفت: امروز براي ناصر حجازي هيچ چيز کم نگذاريد و با صداي بلند نام او را فرياد بزنيد. او را طوري صدا بزنيد که بشنود. او امروز در ورزشگاه آزادي حاضر است. فکر کنيد که حجازي روي تک تک اين صندلي‌ها نشسته است و براي حجازي صلوات و فاتحه بفرستيد.

* وقتي در آمبولانس حامل پيکر ناصر حجازي باز شد حدود 200 عکاس براي عکس گرفتن مقابل در آمبولانس حضور پيدا کردند.

* آتيلا حجازي وقتي وارد ورزشگاه آزادي شد براي تشکر از حضور هواداران در مراسم خاکسپاري پدرش به سمت آنها رفت. او به سمت هواداران رفت. هواداران حاضر نيز با مشاهده او با شعار "آتيلا با غيرت تسليت تسليت " به وي درگذشت پدرش را تسليت گفتند.

* نکته جالب در مراسم امروز اين بود که در ورزشگاه آزادي همه سياه پوش بودند و در بين آنها مي‌توان طرفداران پرسپوليس را هم ديد.

* در ورزشگاه آزادي بنر‌هايي از شهرستان‌هاي مختلف با نام و ياد حجازي نصب شده بود که بر روي برخي از آنها نوشته بود "حجازي هرگز نمي‌ميرد " و يا "اسطوره هميشه زنده مي‌ماند. "

* اسکوربورد ورزشگاه آزادي صحنه‌هاي حضور ناصر حجازي در بيمارستان را پخش مي‌کرد.

* مراسم تشييع جنازه مرحوم ناصر حجازي از ساعت 9 در ورزشگاه آزادي آغاز شد. در ابتدا علي دايي به سمت آتيلا حجازي رفت و او را در آغوش گرفت و دقايقي گريه کرد. دايي سپس به سمت پيکر حجازي رفت و بر تابوت وي بوسه زد.

* پيشکسوتان استقلال، پرسپوليس و تيم ملي هر يک با اتوبوس جداگانه‌اي به ورزشگاه آزادي آمدند اما به علت ازدحام پشت درب غربي اين ورزشگاه نتوانستند به موقع خود را براي تشييع پيکر ناصر حجازي به ورزشگاه برسانند.

* بازيکنان استقلال از جمله وحيد طالب‌لو و مهدي امير‌آبادي به شدت گريه مي کردند. کادرفني استقلال نيز در حال تشييع پيکر حجازي بودند. يورگن گده که اين همه محبوبيت را تا به حال نديده بود با تعجب اين مراسم را دنبال مي کرد.

* علي دايي،‌ کريم باقري، بهرام افشارزاده، مهدي رحمتي، نامجو مطلق، حميد رمضاني، مراغه چيان، کربکندي، محمد نوازي، فرامرز ظلي، همايون بهزادي، جلالي، طالبي، غلامحسين مظلومي، عبدالرحمن شاه حسيني، کنگاني، حسن روشن، علي اميري، محمد نبي، منصور پورحيدري، بيژن طاهري، محمود ياوري و محمد پنجعلي از جمله افراد حاضر در ورزشگاه بودند.
در بين جمعيت هنرمندان هم حضور دارند. پرستو صالحي و آناهيتا همتي و ايرج نوذري از اين جمله اين نفرات بودند. عليرضا منصوريان، مهدي تاج، بهروز رهبري فرد، دکتر سيار، کاظم محمودي، حسين فرکي، ابراهيم آشتياني، حجت الاسلام عليپور، محمد خرمگاه، منصور رشيدي، مارکار آقاجانيان، نيما نکيسا، اميرحسين پيرواني، علي خسروي، صادق ورمزيار هم در ورزشگاه حضور داشتند.

* اعضاي تيم فوتبال اميد همگي در ورزشگاه آزادي حضور داشتند.

* يکي از فواره هايي که چمن را آب مي دهد خراب شده بود و همين موضوع باعث خيس شدن مردم شد.

* در هنگام تشييع پيکير ناصر خان شعار "خداحافظ ناصر خان حجازي " و " حجازي بلند شو، ايراني بي قراره " سر داده مي‌شد.

* همسر ناصر حجازي قبل از شروع مراسم به طور ناخودآگاه روي نيمکت مربيگري نشست و هواداران در همين زمان شعار "حاجي يادت باشه، آتيلا بايد باشه " را سر دادند و به همسر حجازي تسليت گفتند.

* هواداران استقلال در نوشته اي ياد حجازي را گرامي داشتند.

* خبرنگاران به سمت علي کريمي رفتند تا با وي در مورد حضورش در تشييع پيکر حجازي مصاحبه کنند، اما او با لحني عصباني خطاب به آنها گفت:‌ الان زمان مصاحبه نيست!

* پس از اتمام مراسم در ورزشگاه آزادي مردم مقابل در غربي ورزشگاه تجمع کردند و مشغول عزاداري شدند. آنها عکس حجازي را در دستان خود داشتند و به عزاداري مشغول شدند. همچنين آمبولانس حامل پيکر ناصر حجازي در بين هواداران و آتيلا حجازي نيز با آنها مشغول عزاداري بود.

*جمعيت زيادي بيش از 10 هزار نفر در بهشت زهرا حاضر شدند تا در مراسم به خاک سپردن پيکر ناصر حجازي شرکت کنند. مردم از ورزشگاه آزادي با اتوبوس‌هايي به سمت بهشت زهرا رفتند. هواداران در اين مسير در داخل اتوبوس‌ها مشغول به عزاداري بودند. بي نظمي و هرج و مرج نيز به چشم مي خورد.

* مردم شعار " اسطوره مردمي همينه همينه " را سر دادند. تشويق هاي ناصر حجازي بي امان ادامه داشت و قطع نمي شد.

* به افتخار ناصر حجازي مردم حاضر در بهشت زهرا دست زدند. يکي در بين جمعيت از مردم خواست تا حجازي تشويق شود و هواداران نيز به تشويق پرداختند.

* آتيلا حجازي بار ديگر در بهشت زهرا براي مردم به صحبت پرداخت و گفت: "از همه تشکر مي کنم. فقط نظم را رعايت کنيد و به تشويق هاي خود ادامه دهيد. يک روز اين زحمت را جبران مي کنم. " بعد از صحبت هاي آتيلا مردم به شدت با شعارهاي خود ناصر حجازي را تشويق کردند.

* هواداران به اصغر حاجيلو يار هميشگي حجازي تسليت گفتند.

* خيلي از مردم که در ورزشگاه آزادي حضور نداشتند زودتر خود را به بهشت زهرا رسانده بودند تا در مراسم خاکسپاري حجازي حاضر باشند.

* هنگامي که قرار بود ساعت 11:15 ناصر حجازي در قبر قرار داده شود، ازدحام جمعيت بسيار ياد بود و بي‌نظمي‌هاي در بين مردم ديده مي‌شد. همه افراد تلاش مي‌کردند به قبر حجازي برسند و اين امر باعث شد خانواده حجازي براي رسيدن به قبر با مشکل مواجه شوند.

* سرانجام پيکر حجازي پس از برپايي نماز ميت به امامت حجت‌الاسلام علي خاتمي، امام جمعه شهريار در قطعه 255 رديف 57 شماره 12 قطعه نام‌آوران و هنرمندان به خاک سپرده شد و بدين ترتيب ناصرخان در خانه ابدي آرام گرفت.
حجازي در 28 آذر 1328 چشم به جهان گشود و 2 خرداد 1390 در سن 62 سالگي درگذشت.

 

چهارشنبه 4 خرداد 1390  1:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها