0

چگونگي شيوه‌هاي آموزشي مقطع كارشناسي ارشد سال 90 اعلام شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

چگونگي شيوه‌هاي آموزشي مقطع كارشناسي ارشد سال 90 اعلام شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
چگونگي شيوه‌هاي آموزشي مقطع كارشناسي ارشد سال 90 اعلام شد

خبرگزاري فارس: شيوه آموزشي و پژوهشي، شيوه آموزش محور و شيوه پژوهش محور از شيوه‌هاي آموزشي مقطع كارشناسي ارشد سال 1390 هستند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، شيوه آموزشي و پژوهشي، روشي است كه محتواي برنامه آن مشتمل بر واحدهاي درسي و پايان‌نامه است. اين شيوه تا سال 1389 تنها شيوه آموزشي در مقطع كارشناسي ارشد در ايران بوده و پذيرش دانشجو در تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور فقط به اين روش صورت مي‌گرفت.

تحصيل در شيوه آموزش محور با محوريت آموزش و به صورت واحدهاي درسي و بدون پايان‌نامه بوده كه گذراندن حداقل 2 و حداكثر 4 واحد سمينار (تحقيق و تتبع نظري) الزامي است و در ساير موارد عيناً مطابق آئين‌نامه آموزشي دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته است.

علاقه‌مندان به تحصيل در رشته محل‌هاي شيوه آموزش محور بايد نسبت به درج كد رشته محل‌هاي مربوط، در فرم انتخاب رشته اينترنتي به ترتيب علاقه به همراه ساير كد محل‌هاي انتخابي مبادرت كنند.

شيوه پژوهش محور، دوره‌اي با محوريت پژوهش است كه دستاورد آن ارائه فناوري جديد، ارائه نظريه و ايده جديد، توليد دانش فني، ثبت اختراع و غيره بوده و مشتمل بر اخذ واحدهاي درسي محدود و الزام به ارايه پايان‌نامه است. تعداد واحدهاي درسي در اين شيوه 6 تا 10 واحد است و دانشجو مي‌تواند همزمان با واحدهاي آموزشي، واحدهاي پژوهشي خود را انتخاب كند.

طول مدت دوره در هر سه شيوه حداكثر 2 سال مشتمل بر 4 نيمسال تحصيلي است. در موارد استثنايي افزايش طول مدت دوره با تشخيص شوراي تحصيلات تكميلي دانشگاه مجاز است و در هر صورت مدت دوره در هر سه شيوه نبايد از 2 و نيم سال تجاوز كند. همچنين انتقال، تغيير رشته و مهمان در هر سه شيوه ممنوع است.
انتهاي پيام/ع

 
 
چهارشنبه 4 خرداد 1390  1:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها