0

دور شدن از جهان بینی توحیدی مشکل علم و عالم در غرب است

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

دور شدن از جهان بینی توحیدی مشکل علم و عالم در غرب است

آیت الله جوادی آملی؛

دور شدن از جهان بینی توحیدی مشکل علم و عالم در غرب است

آنا: استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: مشکل غرب دور شدن و مثله کردن معلوم و عالم از جهان بینی الهی و توحیدی است.

به گزارش آنا، آیت الله عبدالله جوادی آملی شب گذشته در دیدار با میهمانان دومین همایش بین المللی علوم انسانی افزود: دوری از جهان بینی توحیدی غرب نتیجه ای جز سکولاریزه شدن علم در آن جوامع ندارد.

وی ادامه داد: غرب در جهان بینی خود نسبت به طبیعت و جهان هستی خالق را کنار گذاشته و در نتیجه علم غربی را به مرغی که دوبال خود را از دست داده است تبدیل کرده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان داشت: علمی که بدور از حقایق و خالق هستی باشد مرده است نه زنده و بوی تعفن آن در قالب ظلم و فساد و جهانی آشکار شده است.

آیت الله جوادی آملی علم را دارای سه محور "معلوم"، "عالم و "علم" دانست و تصریح کرد: موفقیت هر علمی در صورتی میسر است که این اضلاع سه گانه آن به درستی شناخته شوند.

وی ادامه داد: اگر دانشمندی دانش را خودساخته و خلقت را بدون خالق، بدون هدف و بدون آغاز و پایان قلمداد کند علمی که به آن دست می یابد را در راه ظالمانه و غیرانسانی به کار خواهد بست و حوادثی نظیر حمله اتمی آمریکا به ژاپن مؤید این نوع استفاده از علم و تکنولوژی پیشرفته است.

لازم به ذکر است، در این دیدار اساتید و صاحب نظرانی از کشورهای هند، مالزی، پاکستان، فلسطین، پرو و مصر به همراه حجت الاسلام و المسلمین نواب به عنوان رییس دانشگاه ادیان و مذاهب به عنوان میهمانان دومین همایش بین المللی علوم انسانی حضور داشتند.

گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان ومذاهب، حاکی است، دومین کنفرانس بین المللی سالانه علوم انسانی با عنوان "اسرار دانش" امروز (سوم خرداد ماه) در دانشگاه ادیان و روز دوم آن به میزبانی وزارت علوم در تهران برگزار می شود.

این کنفرانس دو روزه حول چهار محور "منشاء، مرجع و مالکیت علوم دانشگاهی"، " بازنگری مفهوم پژوهش در جستجوی حکمت"، "دانش دین و دانش دینی" و" افسانه‌‌های سنجش‌، شاخص ها، و رتبه‌ها" با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی تا ساعتی دیگر برگزار می شود.

گفتنی است پروفسور کلود آلوارز(روزنامه نگار و فعال سیاسی از مشهورترین منتقدان دو دهه ی اخیر استیلای غرب بر جهان)، پروفسور راجو(استاد ممتاز و عضو هیأت علمی دانشگاه دهلی نو و منتقد امپریالیسم علمی غرب) و دکتر حسین محمدی دوستدار (از اساتید دانشگاه)علاوه بر پروفسور منیر فاشه(عضور هیات علمی دانشگاه هاروارد) از دیگر سخنرانان این همایش خواهند بود./110

10:05:58 1390/03/03

 

حسین  منی و انا من حسین

سه شنبه 3 خرداد 1390  2:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها