0

هيتسفلد: فان‌خال مظهر يك مربي يك‌دندنه است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

هيتسفلد: فان‌خال مظهر يك مربي يك‌دندنه است


بايرن بايد ژانويه عذرش را مي‌خواست

هيتسفلد: فان‌خال مظهر يك مربي يك‌دندنه است
 

سرمربي تيم ملي فوتبال سوئيس از مسئول فني عزل شده بايرن‌مونيخ انتقاد کرد و او را يک مربي يک دندنه خواند.


     به نقل از روزنامه بيلد، اوتمار هيتسفلد گفت: لويي فان‌خال مربي بود که حس همکاري گروهي نداشت. او در مدت حضورش در بايرن همواره در جنگ و تعارض با کادر هيات رئيسه بود. وقتي يک مربي در تيمي مثل بايرن فاقد يک چنين احترام ضروري نسبت به کادر سرپرستي باشد، آنوقت به مربي فاقد بخت و اقبال لازم تبديل خواهد شد. در اين صورت مشکلات سبب مي‌شوند تيم متحدش به گروهي چندتکه تبديل شود. من اگر به جاي بايرني‌ها بودم،‌ او را در ژانويه عزل مي‌کردم.
وي در زمينه هاي ديگر نيز همکارش را در اين مصاحبه به باد انتقاد گرفت. به عنوان نمونه در مورد ماريو گومز، مهاجم ملي‌پوش تيم که در پايان فصل عنوان آقاي گل بوندس‌ليگا را به دست آورد، ولي در تابستان سال گذشته دنبال فروش اين بازيکن بود، دست به انتقاد زد.

هيتسفلد که خود در سال‌هاي 1998 تا 2004 و 2007 تا 2008 هدايت سرخ‌پوشان را برعهده داشت و در سال 2001 همراه با آن به مقام قهرماني اروپا رسيد، افزود: خيلي خوب شد که اولي هوينس‌، رئيس باشگاه کلام آخر را در مورد ماندن گومز، گلزن تيم بر زبان آورد.

او که از سال 2008 تاکنون زمام امور تيم ملي سوئيس را برعهده دارد، به ايراد‌گيري از مربي سرخ‌پوشان از سال 2009 تا هشت هفته قبل ادامه داد و سيستم بازي مورد نظر فان خال را متکي به حضور دو ستاره خارجي اين تيم يعني آرين روبن و فرانک ريبري دانست.

هيتسفلد اظهار داشت: براي کسب موفقيت به بازيکنان تاثير‌گذار زيادي در يک قالب تاکتيکي کلي نياز است.در غير اينصورت بايد ساختار بازي تيمي را کاملا شکل ديگري داد. يک دليل بر عدم دسترسي بايرن به هيچ عنواني در فصل اخير، همين امر بود که هميشه يک تيم ثابت داشت که بحث قواي جسمي بالا را پيش مي‌آورد.
در اين حالت هنر مربي مي‌طلبد که بطور متناوب به بازيکنان آن هم در سال پس از جام جهاني فرصت استراحت بدهد. من هم خودم با اين موضوع زياد برخورد کردم. چون بسيار ضروري است.
در ادامه اين مصاحبه هيتسفلد از اين که ستاره‌اي جوان همچون نوري شاهين در بورسيادورتموند خوش درخشيد و بايرن هيچ تحرکي در زمينه جذبش نکرد تا از آن رئال‌مادريد اسپانیا شود، اظهار حيرت کرد.
او اظهار داشت: متعجب زده شدم وقتي بايرن هيچ پيشنهادي به شاهين نداد. در حاليکه خيلي به دردش مي‌‌خورد.
او در مورد انتقال قريب الوقوع مانوئل نوير، دروازه‌بان ملي‌پوش شالکه به جمع سرخ‌پوشان نيز گفت: تمام پيش‌شرط ها براي کسب موفقيت موجود است. در صورت تحقق چنين انتقالي، نوير وارد چالش عظيمي خواهد شد تا خودش را در رديف دروازه‌بان بزرگي همچون اوليور کان نزد سرخ‌پوشان مونيخي ببيند.
کان در دوران فعاليتش ناجي عناوين زيادي براي بايرني‌ها بود. حالا بايد نوير وارد معرکه شود. او خواستار ارتقا تا سطح يک چهره بزرگ در اين تيم است. ولي ابتدا بايد فشار زياد اوليه را خوب تحمل کند.
فان خال که تابستان 2009 به مونيخ آمد، در اولين فصل حضورش دو قهرماني بوندس‌ليگا و جام حذفي را براي باواريي‌ها به ارمغان آورد. ولي در فصل اخير يعني آخرين دوره حضورش، تيمي متزلزل را روانه مسابقات کرد. اين موضوع سبب شد تا ابتداي بهار از کار برکنار شود و هيتسفلد در مصاحبه‌هايش از او مرتب انتقاد کند.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 2 خرداد 1390  9:08 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها